Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczystości z okazji Dnia Łącznościowca i 465 lat od utworzenia Poczty Polskiej Zobacz, co działo się w Teatrze Wielkim w Łodzi

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Wideo
od 16 lat
18 października pracownicy Poczty Polskiej obchodzą swoje coroczne święto - Dzień Łącznościowca. Z tej okazji, co roku w październiku organizowane są wydarzenia regionalne, w czasie których nagradzani są zasłużeni pocztowcy. Dziś, 5 października, jedno z takich wydarzeń odbyło się w Teatrze Wielkim.

Nasza poczta ma 465 lat
18 października 1558 r - 465 lat temu - król Zygmunt II August ustanowił stałe połączenia pocztowe między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń. To wydarzenie uznawane jest za początek poczty polskiej. Na jego pamiątkę Poczta Polska obchodzi swoje urodziny, w ramach których przez cały miesiąc odbywają się uroczystości w czasie których odznaczani są zasłużeni pracownicy z całej Polski. W tym roku takie wydarzenia odbywają się w Kielcach, Warszawie, Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Katowicach.
W Łodzi pracownicy zostali odznaczeni Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi medalami za Długoletnią Służbę, odznakami "Zasłużony dla Łączności", medalami za 35 lat w służbie Poczcie oraz odznakami "Profesjonalnego Pracownika Poczty Polskiej".
Medale państwowe za długoletnią służbę otrzymało 29 osób. 44 zostały uhonorowane odznaczeniami resortowymi, a 174 otrzymały medale pamiątkowe za staż w Poczcie Polskiej.

Pocztowe rodziny
W czasie uroczystości odznaczono pracowników z dwóch regionów - Łódź i Wrocław.
W Łodzi pracuje Joanna Siejka, która 24 lata zaczynała swoją karierę w Poczcie Polskiej w dziale Kartoteka RTV Abonament. Do pracy na poczcie zachęcił ją mąż, który również jest jej pracownikiem.
- Sentyment i przywiązanie - mówi odznaczona o swoim 24-letnim doświadczeniu pracy u jednego pracodawcy.
Podobne doświadczenia ma Bohdan Wielicki, który od 1988 r jest pocztowcem.
- Jestem pocztowcem w trzecim pokoleniu - opowiada. - Na poczcie pracuje też moja żona i mój brat. Zaczynałem swoja prace od stanowiska asystenta pocztowego w dziale paczek i listów, a po kilku latach awansowałem do działy kontroli w którym pracuję do dziś.
Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej, zwracając się do jej pracowników mówił o tym, że Poczta Polska nie będzie się prywatyzować. Mówił o nowym projekcie, którym jest stworzenie platformy cyfrowej służącej do wymiany korespondencji i przesyłaniu listu o statusie listu poleconego.
W uroczystościach wzięli udział poza pracownikami i zarządem Poczty Polskiej także zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m.in. Piotr Adamczyk, marszałek województwa łódzkiego, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii oraz Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Minister Waldemar Buda życzył pocztowcom aby każdy kolejny rok pokazywał, że Poczta Polska się zmienia i nadąża za zmieniającym się światem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uroczystości z okazji Dnia Łącznościowca i 465 lat od utworzenia Poczty Polskiej Zobacz, co działo się w Teatrze Wielkim w Łodzi - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki