WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Urodziny Łodzi: Zwiedzanie budowy Trasy Górna [ZDJĘCIA+FILM]

  Urodziny Łodzi: Zwiedzanie budowy Trasy Górna [ZDJĘCIA+FILM]

  Michał Meksa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Urodziny Łodzi: Zwiedzanie budowy Trasy Górna [ZDJĘCIA+FILM]
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Czytelnik/Jakub Szostek

  Około 40 łodzian wzięło udział w zorganizowanej przez władze miasta z okazji urodzin Łodzi wycieczce po terenie budowy Trasy Górna. Mieszkańcy miasta mogli zobaczyć jak przebiegają prace na jednej z największych inwestycji w Łodzi. Nie obyło się jednak bez zgrzytów.
  Choć na wycieczkę zapisało się ok 70 osób, tylko 40 mieszkańców miasta przyszło w sobotę na wyznaczone przez organizatorów miejsce zbiórki na ul. Ustronnej. Po terenie robót oprowadzał ich kierownik budowy z firmy Mosty Łódź.

  ZOBACZ: Wizualizacja Trasy Górna. Przejedź się nową drogą [FILM]


  Łodzianie, którzy zdecydowali się wziąć udział w wycieczce mogli zobaczyć jak postępują prace na odcinku Trasy Górna, od ul. Ustronnej do ul. Demokratycznej. Kierownik budowy opowiadał o problemach, jakie na tym fragmencie inwestycji napotkali robotnicy a także o technologii, która została zastosowana przy pracach.

  Podczas wycieczki można było zobaczyć m.in. niemal wykończony wiadukt drogowy nad ul. Pabianicką, maszyny wykorzystywane przy budowie i rozmaite etapy kładzenia nawierzchni na powstającej drodze.

  Świąteczny nastrój wycieczki nieco popsuł się na samym jej początku. Na miejsce zbiórki przyszli bowiem mieszkańcy ul. Ustronnej i innych okolicznych domów. Mieli wiele zastrzeżeń do budowniczych. Starszy pan z ul. Ustronnej narzekał na kurz, jaki wytwarzają pracujące na budowie maszyny. Z kolei inna mieszkanka pytała obecnego na wycieczce przedstawiciela magistratu o niesprawiedliwą jej zdaniem wycenę gruntów, przeprowadzoną przez władze miasta.

  - Umówiłem się z mieszkańcami, że w przyszłym tygodniu spotkamy się i porozmawiamy o tej sprawie - powiedział Mariusz Goss z Biura Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Łodzi.

  BUDOWA TRASY GÓRNA: Korki na al. Jana Pawła II i ul. Pabianickiej do końca roku [ZDJĘCIA+FILM]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo