Uwaga! Korekta rozkładu pociągów od 21 października. Sprawdź, jakie będą zmiany w województwie łódzkim

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Tylko kilka pociągów ŁKA pojedzie całą trasą z Łodzi Kaliskiej do Sieradza. Pozostałe pociągi zastąpią autobusy zastępcze.
Tylko kilka pociągów ŁKA pojedzie całą trasą z Łodzi Kaliskiej do Sieradza. Pozostałe pociągi zastąpią autobusy zastępcze. Krzysztof Szymczak
Utrudnienia na linii Łódź - Sieradz, na stacjach w Łowiczu i Kutnie oraz na trasie z Łodzi do Warszawy przyniesie korekta kolejowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od 21 października.

Największe utrudnienia czekają na podróżnych w województwie łódzkim na odcinku pomiędzy Łodzią i Sieradzem. Trwa tam modernizacja linii kolejowej nr 14. Prace obejmują przebudowę stacji Łask i Zduńska Wola, co ogranicza przepustowość linii.

- Wraz z nowym rozkładem zarządca infrastruktury wprowadza całkowitą przerwę w ruchu w godz. 11 - 15 na odcinku Lublinek - Sieradz. W pozostałych godzinach na odcinku Łask - Zduńska Wola - Sieradz ruch będzie prowadzony po jednym torze. W konsekwencji tylko osiem pociągów ŁKA pojedzie na całej trasie Łódź - Sieradz. Dla pozostałej większości konieczne było wprowadzenie komunikacji zastępczej. Za pociągi uruchamiane w godz. 11 - 15 autobusy kursować będą na całej trasie Łódź Kaliska - Sieradz, w pozostałych godzinach między Sieradzem i Łaskiem - mówi Marta Markowska, rzecznik ŁKA.

Pociągi z Łodzi Kaliskiej do Sieradza odjadą o godz. 15.46, 16.13, 18.53, 19.51, natomiast z Sieradza o godz. 4.00, 4.30, 5.34 i 6.54. Za pozostałe pociągi pojadą autobusy. Dodatkowo za 12 pociągów o największej frekwencji pojadą autobusy przyspieszone zatrzymujące się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu.

- Ze względu na liczne wnioski podróżnych kurs z Łodzi Kaliskiej do Łasku o godz. 13.32 został wydłużony do Sieradza, przyjazd o godz. 15.38. Ponadto na prośbę pasażerów autobusy zwykłe zatrzymają się też w pobliżu przystanku kolejowego Sieradz Męka - mówi rzecznik ŁKA.

Na trasie z Łodzi do Warszawy zmienią się niektóre godziny odjazdów. Jest to spowodowane rozpoczęciem budowy nowego systemu sterowania ruchem kolejowym.

- Na linii kutnowskiej, łowickiej oraz na trasie obwodowej nie są planowane żadne prace torowe, jednak z powodu trwającej przebudowy stacji Łowicz Główny i Kutno oraz kilkudniowej modernizacji stacji Łódź Chojny nastąpiły korekty godzin kursowania naszych pociągów - mówi Marta Markowska.

Zmiany dotyczą też pociągów dalekobieżnych przez nasz region. Remont linii Warszawa - Poznań spowodował, że na odcinku Konin - Kutno za pociągi kursują autobusy. Zmiany będą też na liniach Łowicz - Skierniewice oraz Skierniewice - Kutno. Pociągi „Włókniarz” relacji Szczecin - Łódź Fabryczna na odcinku Poznań - Łódź Widzew pojadą przez Inowrocław Rąbinek, Kutno i Łęczycę.

Zmiany dotyczą również pociągów Polregio, uruchamianych przez Przewozy Regionalne. Liczba połączeń na poszczególnych liniach komunikacyjnych nie ulegnie zmianie. Zmienią się natomiast godziny odjazdów i przyjazdów pociągów.

Istotne zmiany na liniach:

Łódź Fabryczna – Skierniewice/Warszawa Wschodnia:
1. Łódź Fabryczna odjazd o godz. 7.55 – Warszawa Wsch. godz. 9.46
2. Łódź Fabryczna odjazd o godz. 8.47 – Warszawa Wsch. godz. 10.41
3. Łódź Fabryczna odjazd o godz. 9.56 – Warszawa Wsch. godz. 11.41
4. Łódź Fabryczna odjazd o godz. 14.46 –Warszawa Wsch. godz. 16.56
5. Łódź Fabryczna odjazd o godz. 16.58 – Warszawa Wsch. godz. 18.45
6. Łódź Fabryczna odjazd o godz. 19.19 – Warszawa Wsch. godz. 21.06

Warszawa Wsch. – Łódź Fabryczna
1. Warszawa Wsch. odjazd o godz. 4.59 – Łódź Fabryczna godz. 6.52
2. Warszawa Wsch. odjazd o godz. 9.59 – Łódź Fabryczna godz. 11.43
3. Warszawa Wsch. odjazd o godz. 12.19 – Łódź Fabryczna godz. 14.13
4. Warszawa Wsch. odjazd o godz. 13.14 – Łódź Fabryczna godz. 15.03
5. Warszawa Wsch. odjazd o godz. 19.09 – Łódź Fabryczna godz. 21.06
6. Warszawa Wsch. odjazd o godz. 21.04 – Łódź Fabryczna godz. 22.48

Łódź Kaliska/Tomaszów Maz. – Opoczno/ Tomaszów Maz./ Łódź Kaliska
Na odcinku Tomaszów Maz. – Opoczno wprowadzona zostanie Komunikacja Zastępcza w terminach: 21–25 października oraz 13-22 listopada.

Łódź Kaliska/Wrocław Gł./ Łódź Kaliska
Z uwagi na prowadzone prace modernizacyjne linii 14 na części trasy pociągów relacji Łódź Kaliska – Wrocław Gł. – Łódź Kaliska zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Łódź Kaliska – Wrocław Gł.
1. Łódź Kaliska odjazd godz. 4.32 – Wrocław Gł. – Komunikacja zastępcza na odcinku Pabianice – Sieradz.
2. Łódź Kaliska odjazd godz. 11.31 – Wrocław Gł. – Komunikacja zastępcza na odcinku Łódź Kaliska – Sieradz.

Wrocław Gł. – Łódź Kaliska
1. Wrocław Gł. odjazd godz. 8.11 - Łódź Kaliska przyjazd godz. 13.32 – Komunikacja zastępcza na odcinku Sieradz – Łódź Kaliska.
2. Wrocław Gł. odjazd godz. 16.21 - Łódź Kaliska przyjazd godz. 21.27 – Komunikacja Zastępcza na odcinku Sieradz – Łask.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie