Victoria Boxing Łódź zdobyła tytuł Najlepszej Drużyny Turnieju. Nagrody dla pięściarzy z Łodzi

W Stalowej Woli odbył się III Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Karpat im Lucjana Treli. To już kolejna edycja mocnego turnieju bokserskiego, na który drużyna bokserska Victorii Boxing Łódź jest zapraszana przez organizatorów.

Przez dwa dni na ringu ustawionym w amfiteatrze na Centralnym Placu zabaw Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli toczyły się pojedynki na pięści. Stoczonych zostało aż 59 pojedynków bokserskich. W sobotę stoczono aż 33 walki, w tym 28 półfinałów i 5 finałów. Natomiast w niedzielę odbyło się 26 pojedynków finałowych. Do turnieju zgłosiło się aż 120 zawodników w każdej grupie wiekowej tj. młodzik, kadet, junior, senior, z 18 klubów z Polski i trzech z Ukrainy. Wystąpiły: Wisłok i Stal Rzeszów, Morsy Dębica, Iryda Mielec, Galicja Sędziszów, Mrówka Brzozów, Gimnasion Boguchwała, Czaja Boxing Wieliczka, BBB SERCE Krakowa, Smok Zabierzów, Pawer Fight House Kraków, Skalnik Wiśniówka, Płomień Minkowice, Paco Lublin, Berej Boxing Lublin, Gwarek Łęczna, Stal Stalowa Wola.
Drużyna Victoria Boxing Łódź zdobyła tytuł Najlepszej Drużyny Turnieju. Vadim Chruszcz dostał nagrodę za stoczenie najlepszej walki turnieju, a Elwir Karimov zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju
Łódź reprezentowała UKS Victoria Boxing z MSMS Edukacja i sport. w 11-osobowym składzie:
Młodzik : Alan Szwed 40 kg, Semen Podlipienko 40kg
Kadeci : Roman Zazubyk 63kg, Artem Fontanyi 54kg, Natalia Mucha 54kg
Juniorzy : Maksymilian Szwed 67kg, Oliwia Neć 75kg, Denys Bilow 71kg, Elwir Karimov 60kg, Nazar Romaniuk 71kg
Senior : Vadim Chruszcz 75kg

Relacjonuje trener Bogdan Szuba: - Bardzo mocno rozpoczęliśmy jesienny sezon bokserski. Trenowaliśmy praktycznie całe wakacje, więc nie mieliśmy obaw, by wystartować w tak mocnym turnieju. Do niedzielnych finałów awansowało aż 8 moich zawodników, z czego zdobyliśmy 3 złote, 4 srebrne i jeden brązowy medal. Na ogromne wyróżnienie oczywiście zasługują wszyscy zawodnicy i zawodniczki naszej sekcji bokserskiej, gdy większość dzieciaków spędza wakacje na koloniach obozach i rodzinnych wczasach, my ciężko pracowaliśmy do startów.
W pierwszej kolejności chciałbym wyróżnić naszego mistrza z Gruzji, który już trzeci rok reprezentuje barwy naszej szkolnej sekcji bokserskiej, Elwira Karimova - wygrał swoje dwa pojedynki. W sobotę pokonał Serhii Kishko z BKS Smok Zabierzów, a w niedzielnym finale po raz trzeci w swojej karierze kolejnego polskiego kadrowicza z Lublina Dawida Litke.
Również mocne przetarcie miał nasz senior, a w zasadzie młodzieżowiec 20-letni Vadim Chruszcz. To absolwent naszej szkoły, który od młodych lat uczył się w naszej szkole na Jarosławskiej 29. Vadim pierwszą walkę wygrał przez KO już w pierwszej rundzie z Miłoszem Ćwiklakiem z BKS Smok Zabierzów, zaś w niedzielnym finale zremisował z mistrzem Polski w wadze do 75kg Dominikiem Kidą z Wisłoka Rzeszów.
Wraz z moim drugim trenerem Andrzejem Bodnarczukiem szykujemy drużynę do kolejnych startów. Już 10 września w Łodzi w sklepie firmy Bricoman w Łodzi organizujemy galę boksu olimpijskiego, na którą zapraszamy sympatyków pięściarstwa. Następnie w połowie września odbędzie się gala Boksu w Opocznie i wyjazd do Kętrzyna na Międzynarodowy Turniej Bokserski. Kolejne turnieje mistrzowskie to Mistrzostwa Polski Młodzików i Puchar Polski kadetów i Juniorów.
Wiem że czeka mnie bardzo pracowity rok i być może za bardzo podnoszę sobie i moim zawodnikom poprzeczkę, ale jako trener sekcji bokserskiej MSMS Victoria Boxing Łódź będę starał się zdobywać coraz większe doświadczenie i osiągnięcia.
Medale obiecałem mojemu dyrektorowi Januszowi Rześniowieckiemu, który czuwa nad nami w niebie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani