Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Arturówku będzie dziś ćwiczył komandos Wojciech "Zachar" Zacharków. Światowa akcja Murph Challenge

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
W sobotę 30 maja na obiekcie łódzkiego MOSiR w Arturówku były komandos Wojciech "Zachar" Zacharków będzie realizował własne zmagania sportowe związane z światową akcją Murph Challenge. W tym roku po raz pierwszy odbywa się oficjalna Polska edycja, która zbiega się z "Dniem Weterana" w Polsce. "Zachar" pojawi się w Łodzi na terenie Arturówka około godz. 12:00 (dokładne miejsce mapka w załączniku).

Czym jest "Murph Challenge":

Jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie sportu o charakterze militarnym, choć już dawno ta rywalizacja przekroczyła granice środowiska, w których rozwijała się na początku. W obecnych czasach spowodowanych pandemią COVID-19 na świecie aktywność sportowa proponowana za pośrednictwem internetu z każdym tygodniem rozwija się w sposób dotąd nie spotykany. Ograniczenia, które obowiązują w Polsce, ale również w większości krajów stały się impulsem dla ludzi do poszukiwania gotowych schematów treningowych i propozycji aktywności fizycznej w domach lub na terenach otwartych. Wiele osób, które do tej pory nie zwracały uwagi na własne przygotowanie fizyczne rozpoczęło treningi z trenerami on- line czy przy użyciu specjalnych aplikacji. Obecnie wzrost takich aktywności jest chyba najczęściej poza dostawami żywności, poszukiwaną treścią w internecie. Jednak nie samym treningiem „sportowiec” żyje i z każdym treningiem chęć rywalizacji rośnie wraz z chęcią zaprezentowania efektów swojej ciężkiej pracy. „The Murph Challenge” daje właśnie taką możliwość, gdzie jako pierwsi przeprowadzimy zmagania i rywalizację sportową za pośrednictwem internetu i kanałów socialmedia. Ten światowy projekt zawitał wreszcie oficjalnie do Polski za pośrednictwem firmy „Zachar Training Group” i jej założyciela mjr. rez. Wojciecha Zacharków „Zachar”- która jest oficjalnym organizatorem polskiej edycji.
Celem wydarzenia jest m.in upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie ale też:

Upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc Ojczyźnie poza jej granicami.
Wyrażenie szacunku do żołnierza polskiego w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Weterana Działań Poza Granicami Kraju.
Możliwość rywalizacji wśród sportowców, żołnierzy, oraz sympatyków zmagań wytrzymałościowych w akceptowalnej obecnie formule
Integracja środowisk służb mundurowych i cywili
Zwiększanie sprawności fizycznej
Mjr rez. Wojciech Zacharków, szerszemu gronu znany jako "Zachar" od 2011 roku do 2017 roku zajmowałem się organizowaniem selekcji do Jednostki Wojsk Specjalnych AGAT i kursem działań specjalnych, tzw. Bazówką czyli procesem szkoleniowym nowych operatorów zespołów bojowych Wojsk Specjalnych. Od 2017 prowadzę własną firmę "Zachar Training Group" która zajmuje się kompleksowym przygotowaniem kandydatów do egzaminów do Wojsk Specjalnych. Od 2017 roku jestem pomysłodawcą i współorganizatorem „Maratonu – Selekcja”- Memoriał im. płk Sławomira Berdychowskiego organizatora i pierwszego Dowódcy JW. AGAT. Pierwsza edycja "The Murph Challenge Poland" z racji sytuacji w naszym kraju jak i na świecie będzie odbywała się w formule online od 30.05.2020r od godziny 12:00 do 06.06.2020 r. do godziny 23:59. Uczestnik będzie miał obowiązek zarejestrować wszystkie wykonane ćwiczenia w formie nagrania video, a następnie wysłać w danym formacie na adres mailowy.

Kategorie:

1. „BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg
2. „LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni ale obowiązkowo jest podciąganie i prawidłowe pompki;
3. „EXTRA LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni, dopuszczalne jest zamiast podciągania na drążku przyciąganie na taśmach w opadzie tułowia oraz tzw. pompki „damskie”

Ćwiczenia do wykonania:
bieg 1 mila (1600 m)
podciągnięcia x 100
pompki x 200
przysiady x 300
bieg 1 mila (1600 m)

Limit czasu: 90 min

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki