Waleczne serca w ŁKS Commercecon. Siatkarki dziękują kibicom za doping w Sport Arenie

Krystyna Strasz podczas prezentacji ŁKS Commercecon
Krystyna Strasz podczas prezentacji ŁKS Commercecon Grzegorz Gałasiński
Już w pierwszym meczu nowego sezonu siatkarki wicemistrza Polski ŁKS Commercecon zafundowały nam potężną dawkę emocji. To zwiastuje bardzo ciekawy sezon, na mecze naszych dziewcząt trzeba chodzić.

Pierwszego seta podopieczne trenera Michala Maska rozgrywały planowo do stanu 12:9. Później straciły pięć piłek z rzędu i zrobiło się nerwowo. Dwie najlepiej punktujące nasze siatkarki Regiane Bidias i Monika Bociek rozpoczęły finisz – od stanu 19:24 wygrały cztery piłki z rzędu, ale za piątym setbolem łodzianki poległy.

W drugim i trzecim secie łodzianki zdecydowanie dominowały i wydawało się, że nic złego nie nastąpi. Tymczasem w czwartej partii stało się coś niewytłumaczalnego. ŁKS prowadził 23:20, ale przegrał do 24. Trzy ostatnie punkty asami serwisowymi zdobyła Monika Fedusio.

Wojnę nerwów obserwowaliśmy w tie-breaku. Łodzianki przegrywały już 3:8 i 9:11, ale szybciej opanowały nerwy i niesione dopingiem kibiców wygrały seta do 13. Będą emocje na meczach siatkarek.

„Bardzo dziękujemy kibicom, ich doping pomógł dziewczętom” - Michal Masek, trener ŁKSCommercecon

ŁKS Commercecon – Pałac Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:18, 25:17, 24:26, 15:13)
ŁKS Commercecon: Aleksandra Wójcik 13, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 6, Valerie Nichol 1, Regiane Bidias 25, Klaudia Alagierska 9, Monika Bociek 20, Krystyna Strasz (l) oraz Anna Korabiec, Marta Wójcik 5. Trener: Michal Masek.

Inne mecze: PTPS Piła – Grot Budowlani 1:3, MKS Kalisz – BKS Bielsko-Biała 3:2, Radomka Radom – Volley Wrocław 3:2, Developres Rzeszów – KSZO Ostrowiec 3:0. W poniedziałek Chemik Police – Legionovia.