Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Walka z dopalaczami w Łodzi. PO złożyła poprawiony projekt ustawy autorstwa łódzkich prawników

Jaroslaw Kosmatka
Jaroslaw Kosmatka
Przedstawiciele miasta Łodzi wspólnie z łódzkimi politykami Platformy Obywatelskiej poprawili projekt ustawy, która ma zwalczać handel dopalaczami.

W lipcu 2017 roku przedstawiciele łódzkiej PO złożyli w Sejmie projekt ustawy, którego zadaniem była zmiana przepisów dotyczących obrotu i handlu dopalaczami. Głównym założeniem było zrównanie w prawie dopalaczy (tzw. środków zastępczych) ze znanymi narkotykami.

Biuro Legislacyjne i Biuro Analiz Sejmowych opiniowało łódzki projekt. Uwagi zostały przekazane do Łodzi. Tutaj prawnicy z urzędu nanieśli poprawki projekt jest gotowy do dalszych prac legislacyjnych.

Ustawa pozwoli przede wszystkim na jedno: rozbijać grupy handlujące dopalaczami tak jak grupy handlujące narkotykami. Bo pełna penalizacja, wsparta wiedzą i zdolnościami Policjantów z Wydziałów Narkotykowych, daje szanse na to, aby handlarze zniknęli z ulic naszych miast - mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Czytaj też: Walka z dopalaczami w Łodzi. PO złożyła w Sejmie projekt ustawy autorstwa łódzkich prawników

Sedno sprawy leży w zrównaniu prawnym dopalaczy i narkotyków. Wtedy policja będzie mogła reagować bezpośrednio w stosunku do handlarzy środkami zastępczymi na podstawie kodeksu karnego. Dzisiaj w większości sytuacji są to postępowania administracyjne prowadzone przede wszystkim przez inspektorów sanitarnych.

Zobacz też: Po remoncie chodnika i karawanie przyszedł czas na pozwy. Trwa walka z dopalaczami w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki