Widzew - Miedź 1:0. Widzew wiceliderem tabeli PKO Ekstraklasy

Piłkarze Widzewa pokonali Miedź Legnica 1:0 i przynajmniej do soboty będą wiceliderami tabeli PKO Ekstraklasy. W sobotę zagrają Legia (z Pogonią) i Wisła Płock (ze Stalą) i nawet jeśli wygrają, to Widzew umocni się na wysokiej czwartej pozycji.

Widzewiacy doskonale zaczęli mecz z ostatnią w tabeli Miedzią, która przyjechała do Łodzi pod wodzą nowego trenera. W 8 minucie pięknym strzałem zza pola karnego z odległości około 20 metrów popisał się Bartłomiej Pawłowski. Niedługo później powinno być 2:0, ale Ernest Terpiłowski nie wykorzystał doskonałej okazji po podaniu Bartłomieja Pawłowskiego. Ernest Terpiłowski powinien także wpisać się na listę strzelców w końcówce pierwszej połowy, ale się nie udało.
Mecz był ciekawy, goście też mieli swoje sytuacje, jak choćby w 31 minucie, kiedy to Serafin Szota wybił piłkę z linii bramkowej Widzewa.
Wynik meczu się nie zmieniał. Rosła nerwowość w łódzkiej drużynie. W 60 minucie trener łodzian Janusz Niedźwiedź został ukarany żółtą kartką. W ostatnich 20 minutach Widzew niepotrzebnie oddał inicjatywę gościom, którzy mogli wyrównać. Na wysokości zadania stawał Henrich Ravas.
Od porażki w meczu z Lechem (0:2) 4 września, Widzew pokonał Cracovię 2:0, Stal 3:0, zremisował z Rakowem 0:0, wygrał z Piastem 2:1 i Zagłębiem Lubin 3:0. Seria pięciu meczów bez porażki robi wrażenie. Widzew ma osiem zwycięstw na koncie, więcej zanotował tylko lider Raków Częstochowa.
Kibice widzewskiego beniaminka są wniebowzięci, przypominają się najlepsze czasy widzewskiej jedenastki.

Widzew Łódź - Miedź Legnica 1:0 (1:0)
1:0 Bartłomiej Pawłowski (8).
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
Widzów: 16.633.
Żółte kartki: Terpiłowski - Kobacki, Naveda, Matynia, Martinez, Henriquez.
Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Martin Kreuzriegler - Paweł Zieliński (87, Mateusz Żyro), Ernest Terpiłowski (76, Łukasz Zjawiński), Marek Hanousek, Dominik Kun (76, Juliusz Letniowski), Bartłomiej Pawłowski (87, Juljan Shehu), Mato Milos - Jordi Snchez. Trener: Janusz Niedźwiedź.
Miedź: Mateusz Abramowicz - Michael Kostka, Levent Gülen, Nemanja Mijusković, Jurich Carolina, Hubert Matynia (67, Carlos Julio Martinez) - Maxime Dominguez (67, Luciano Narsingh), Santiago Naveda (46, Jeronimo Cacciabue), Chuca (86, Szymon Matuszek), Olaf Kobacki (46, Koldo Obieta) - Angelo Henriquez. Trener: Grzegorz Mokry.