Tak Widzew rozpaczał podczas meczu z Wartą. Trudno było powstrzymać emocje ZDJĘCIA

Szukamy pozytywów. Korzystne dla piłkarzy Widzewa było losowanie... półfinałów Pucharu Polski. Wystarczy zająć czwarte miejsce w lidze i wspomnienia z gier z Juventusem i Liverpoolem powrócą do Łodzi.

Widzew Łódź - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Adam Zrelak (12), 0:2 Maciej Żurawski (65).
Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński (90, Paweł Zieliński), Serafin Szota, Mateusz Żyro - Ernest Terpiłowski (63, Juliusz Letniowski), Bartłomiej Pawłowski, Marek Hanousek, Dominik Kun, Kristoffer Hansen (72,Juljan Shehu), Andrejs Cigaņiks (90, Filip Zawadzki) - Łukasz Zjawiński. Trener: Janusz Niedźwiedź.
Warta: Adrian Lis - Jan Grzesik, Dimítris Stavrópoulos, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski (68, Kamil Kościelny) - Kajetan Szmyt (60, Jakub Kiełb), Niilo Mäenpää, Miguel Luís (83, Michał Kopczyński), Miłosz Szczepański (60, Maciej Żurawski) - Adam Zreľák (60, Stefan Savić). Trener: Dawid Szulczek.
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
Żółte kartki: Kun - Szmyt, Ivanov.
Widzów: 17.829.

Zmiany w składzie Widzewa

Musimy myśleć o czwartym miejscu, bo podium po ostatniej kolejce nieco się oddaliło. Widzew przystąpił do meczu z Wartą po lawinie pochwał i komplementów za grę w spotkaniu z Legią. Trener Janusz Niedźwiedź mobilizował podopiecznych na słabszego (teoretycznie) rywala, musiał też zmienić skład. W porównaniu do zestawienia z Legią: Mato Milosa zastąpił Dominik Kun, Juliusza Letniowskiego – Kristoffer Hansen, a Jordiego Sancheza – tak jak przewidywaliśmy w zapowiedzi meczu Łukasz Zjawiński.
Warta od początku meczu na Widzewie dała sygnał, że nie zamierza się łodzian bać. Ale to Widzew był bliski uzyskania prowadzenia. Byłoby 1:0 gdyby Bartłomiej Pawłowski w 6 minucie z wolnego strzelił centymetry niżej. A tak piłka trafiła w poprzeczkę. Niewykorzystanie okazje się mszczą. Już w 12 minucie po rożnym i wrzutce piłkę do siatki wpakował Słowak Adam Zrelak, ale najpierw sędzia pokazał, że był spalony. Później jednak skonsultował swą decyzję z wozem VAR i podjął inną. Dużo gorszą dla Widzewa. Gol!

Sędzia, który nie może żyć bez VAR jest słaby.

Taki był też arbiter tego meczu Widzewa. W 44 minucie po zagraniu do Kristoffera Hansena ręką pomógł sobie Dimitris Stavropoulos, ale sędzia uznał, że można grać dalej.
Po zmianie stron, w 63 minucie wszedł na boisko Juliusz Letniowski. Kilkadziesiąt sekund później popełnił kosztowny błąd. Piłkę przejąłł Maciej Żurawski i mocnym strzałem pokonał Henricha Ravasa. Skończyło się 0:2.
Widzewiacy oddali dwanaście strzałów, ale żaden z nich nie był celny!

Od 6 listopada i porażki z Radomiakiem (1:3) trwała seria udanych spotkań łodzian

Widzewiacy osiągnęli takie wyniki: z Koroną (1:0) Pogonią (3:3), Jagiellonią (1:1), Lechią (0:0), Śląskiem (1:0), Legią (2:2). Cztery miesiące widzewiacy byli niepokonani. Słabszy mecz musiał jednak przyjść i taki jest urok futbolu.
Spokojnie, nic się nie stało, w finale Pucharu Polski zagrają zapewne Legia i Raków (półfinały to: KKS 1925 Kalisz - Legia Warszawa, Górnik Łęczna - Raków Częstochowa), więc na ligowej mecie czwarte miejsce wystarczy. Z Lechem, co pokazał ostatnio Kolejorz może być trudno, ale z Pogonią trzeba wyścig wygrać. ą

Inne mecze PKO Ekstraklasy

Stal Mielec – Piast Gliwice 0:2 (Patryk Dziczek 80-k, Kamil Wilczek 88)
Lech Poznań – Lechia Gdańsk 5:0 (Antonio Milić 25, Michał Skóraś 44, Mikael Ishak 67, Kristoffer Velde 83, 88)
Korona Kielce – Wisła Płock 1:0 (Piotr Malarczyk 67)