Widzew - Pogoń 7:3. Jak w czasach Smolarka i Tłoczka. Widzew byłby liderem, gdyby nie stracił 3 goli

Przemysław Kita asystował przy czterech bramkach Widzewa
Przemysław Kita asystował przy czterech bramkach Widzewa Grzegorz Gałasiński
Widzew rozbił Pogoń Siedlce 7:3.

Po raz ostatni tak wysoko, czyli różnicą czterech goli, łodzianie wygrali 29 września 2018 roku z Siarką Tarnobrzeg w Łodzi. Siedem bramek Widzew zdobył 36 lat temu, 11 czerwca 1983 roku, gdy pokonał Cracovię 7:0. Wtedy gole zdobywali: Mirosław Tłokiński (3), Piotr Romke, Andrzej Grębosz, Krzysztof Surlit, Włodzimierz Smolarek.

Łodzianie zaczęli koncertowo i zniszczyli rywali. Już w 6 minucie (najszybszy gol w tym sezonie) po zagraniu Łukasza Kosakiewicza piłkę ręką odbił Bartosz Brodziński. Jedenastka. Zmienił róg Marcin Robak i trafił pewnie.

Tempo meczu było oszałamiające. W 23 minucie Mateusz Możdżeń uruchomił podaniem Przemysława Kitę, a ten zagrał do środka do Marcina Robaka. Napastnik łodzian tylko przyłożył nogę i zdobył 10 bramkę w sezonie.
Widzew nie kończył egzekucji. 37 minuta. Przemysław Kita po podaniu Marcina Robaka wbiegł w pole karne i zagrał do środka. Piłki nie sięgnął Marcin Robak, ale akcję zamykał Konrad Gutowski i strzelił do siatki. Drugi gol w sezonie Konrada. Druga asysta w tym meczu Kity.

Strzelał gole nawet obrońca. Przed przerwą po rogu Łukasza Kosakiewicza Sebastian Zieleniecki strzelał na bramkę Pogoni. Pierwszy strzał został zablokowany, wybitą piłkę przez obrońcę przejął znów obrońca Widzewa i wtedy popisał się silnym strzałem pod poprzeczkę. Brawo-
Raz, dwa. trzy, cztery - mało - skandowali kibice Widzewa.
Na 4:1 strzelił Adam Mójta z karnego. Faulował Sebastian Zieleniecki, choć tak naprawdę tylko sędzia wie, co tam się stało. Na 5:1 Bartosz Brodziński uzyskał gola po podaniu Przemysława Kity i samobójczym strzale. Minutę później jest 6:1. Celnie zagrał Christopher Mandiangu po podaniu Przemysława Kity (cztery asysty tego zawodnika). Pogoń się nie poddawała i Kamil Walków trafił dwa razy po błędach obrońców. Strzelecki festiwal zakończył Konrad Gutowski po podaniu Mandiangu.
Dziesięć goli obejrzeli kibice Widzewa. Ten mecz będą długo pamiętać.

Gdyby Widzew nie stracił trzech goli, miałby bilans bramkowy lepszy od Resovii i awansowałby na pozycję lidera.

Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 7:3 (4:0)
Bramki:
1:0 - Marcin Robak (7-karny), 2:0 Marcin Robak (23), 3:0 Konrad Gutowski (37), 4:0 Sebastian Zieleniecki (42), 4:1 Adam Mójta (64-karny), 5:1 Bartosz Brodziński (65-samob.), 6:1 Christopher Mandiangu (66), 6:2 Kamil Walków (72), 6:3 Kamil Walków (76), 7:3 Konrad Gutowski (83)
Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas - Daniel Mąka (60, Christopher Mandiangu), Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Poczobut (69, Marcel Gąsior), Przemysław Kita (74, Adam Radwański ż), Konrad Gutowski (86, Michael Ameyaw) - Marcin Robak. Trener: Marcin Kaczmarek.
Pogoń: Piotr Smołuch - Tomasz Margol ż, Aya Diouf (56, Marcin Kozłowski I), Bartosz Brodziński ż, Bartłomiej Olszewski - Kacper Skibicki (71, Sebastian Barej), Bartosz Wiktoruk ż, Damian Mosiejko (70, Sebastian Krawczyk), Adam Mójta - Kamil Walków, Maciej Firlej (55, Kacper Falon). Trener: Daniel Purzycki.
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).
Widzów: 16.525.

Inne mecze 13 kolejki II ligi:
GKSKatowice – Elana Toruń 2:0 (Arkadiusz Woźniak 26, Maciej Stefanowicz 32)
Resovia – Lech IIPoznań 3:2 (Daniel Świderski 54, Kamil Radulj 63-karny, Grzegorz Płatek 86-karny - Filip Szymczak 10, Juliusz Letniowski 25)
Gryf Wejherowo – Legionovia 1:2 (Mateusz Majewski 10 - Adam Imiela 65, Eryk Więdłocha 83)
Bytovia – Stal Rzeszów 3:2 (Adrian Liberacki 12, Daniel Feruga 55, Piotr Giel 73 - Grzegorz Goncerz 9, Artur Pląskowski 50)
Błękitni Stargard – Skra Częstochowa (x)