Widzew - Pszczółka. Koszykarki Widzewa walczyły do końca

Dominique Wilson
Dominique Wilson Krzysztof Szymczak
Koszykarki Widzewa walczyły ze swoimi konkurentkami do ósmego miejsca w tabeli Basket Ligi Kobiet.

Już wcześniej łodzianki przegrały tę rywalizację, ale starały się w bezpośrednim meczu udowonić, że to Widzew, a nie Pszczóła powinien grać w elicie.
Do przerwy łodzianki przeważały, głównie za sprawą dobrze dysponowanej Dominique Wilson. W trzej kwarcie nasze dziewczęta roztrwoniły przewagę i o losach meczu decydowała czwarta kwarta.
Na cztery minuty przed końcem łodzianki przegrywały 72:74. Wtedy przeprowadziły trzy dobre akcje i wyszły na prowadzenie 78:74. Rywalki grały do końca i na 30 sekund przed końcem doprowadziły do remisu 79:79. Gdy do końca pozostawało 7 sekund spod kosza trafiła Dominique Wilson. Ostatnią akcję lublinianek nasze koszykarki obroniły i wygrały mecz.

Widzew Łódź – Pszczółka Lublin 81:79 (31:23, 20:18, 13:21, 17:17)

Widzew: Dominique Wilson 25, Klaudia Perisa 18, Ijeoma Ajemba 18, Aleksandra Pawlak 8, Julia Drop 4, Katarina Vucković 3, Elżbieta Paździerska 3, Klaudia Gertchen 2. Trener: Elmedin Omanić.
Inne mecze: Politechnika Gdańska - MKK Siedlce, Energa Toruń - Enea Gorzów Wielkopolski, Wisła Kraków - CCC Polkowice, Enea AZS Poznań - Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław.