Widzew - Sokół 2:0. Najgroźniejsze były główki Widzewa. Trzy główki widzewiaków zasługują na zauważenie

Piłka nożna. W piątym meczu sparingowym tej zimy piłkarze Widzewa odnieśli trzecie zwycięstwo.

W środę na obiekcie Łodzianki widzewiacy pokonali Sokoła Aleksandrów 2:0. W wyjściowym składzie znalazł się tylko jeden testowany gracz – obrońca Patryk Pytlewski z drużyny Escoli Varsovia.

Po kwadransie gry łodzianie objęli prowadzenie. Mateusz Możdżeń podał piłkę do Dominika Kuna, a ten dośrodkował. Piłka trafiła idealnie na głowę Karola Czubaka, który pokonał bramkarza Sokoła Krzysztofa Jurka. Aktywny był nowy nabytek łodzian Paweł Tomczyk, który jednak tym razem nie miał szczęścia w strzałach. Sokół też miał swoje sytuacje, ale uderzenia Dawida Przezaka nie przyniosły wyrównania. Ten zawodnik został zablokowany, a w drugiej sytuacji przestrzelił. Dobrze interweniował Miłosz Mleczko.

W drugiej połowie trener Enkeleid Dobi dał szansę na pokazanie się kolejnym testowanym. Na boisku pojawili się m.in. testowani Kamil Wielgus oraz Jakub Mamełka.

Łodzianie dłużej utrzymywali się przy piłce i przyniosło to efekt. W 58 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzał Krystian Nowak, a ustawiony obok słupka Jakub Witasiak interweniował tak niefortunnie, że umieścił piłkę we własnej bramce.

W 81. minucie goście wybili piłkę z linii bramkowej - po uderzeniu głową Marcina Robaka.

W sobotę łodzian czeka kolejny sparing, tym razem w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem.

Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (1:0)

1:0 - Karol Czubak (16), 2:0 - Jakub Witasiak (58’ - sam.). Żółta kartka: Oskar Pióro (Sokół).
Widzew (I połowa): Miłosz Mleczko - Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Krystian Nowak, Patryk Pytlewski, Robert Prochownik, Patryk Mucha, Mateusz Możdżeń, Dominik Kun, Karol Czubak, Paweł Tomczyk.
Widzew (II połowa): Konrad Reszka - Łukasz Kosakiewicz, Jakub Mamełka, Krystian Nowak, Filip Becht, Michael Ameyaw (86, Robert Prochownik), Bartłomiej Poczobut, Kamil Wielgus (80, Patryk Pytlewski, 90, Kamil Wielgus), Przemysław Kita, Merveille Fundambu (78, Mateusz Możdżeń), Marcin Robak. Trener: Enkeleid Dobi.
Sokół: Krzysztof Jurek (54, Bartosz Kaniecki) - Damian Nowacki (63, Krystian Adamiak), Jakub Bartosiński (75, Patryk Sławiński), Mateusz Lis, Krystian Adamiak (30, Igor Kania), Jakub Witasiak (66, Maksym Diubenkov), Dominik Pecyna, Szymon Sołtysiński (62, Mikołaj Maschera), Mikołaj Maschera (30, Kacper Dziuba), Michał Wolinowski (30, Oskar Pióro), Dawid Przezak (63, Michał Wolinowski). Trener: Michał Bistuła.

Po meczu dla widzew.com powiedzieli:
Karol Czubak (Widzew): Brakuje na pewno jeszcze świeżości. Jesteśmy w takim momencie, że mając miesiąc do ligi możemy ciężej trenować. Myślę, że podczas obozu będzie to wyglądać już coraz lepiej, a w lidze ta praca przełoży się na kolejne zwycięstwa, które pozwolą nam piąć się w tabeli. Dzisiaj fajne piłki dorzucał Dominik Kun. Po jednym z jego dośrodkowań zdobyłem bramkę, po innym swoją sytuację miał Paweł Tomczyk. Dzięki dobrym dograniom mogliśmy tego dnia powalczyć więcej w powietrzu i próbować strzałów z pola karnego.

Bartosz Kaniecki (Sokół Aleksandrów Łódzki): Często traciliśmy dziś piłkę w środku pola. Widzew dużo atakował, ale zazwyczaj niedokładnie. Na pewno mecz z naszej perspektywy oceniam na plus. Cieszę się, że zdrowie dopisuje. Problemy mam już za sobą, więc skupiam się na trenowaniu i grze. Nie zapominam oczywiście o Widzewie, który zawsze był dla mnie ważny. Często, gdy tylko jest taka możliwość, chodzę na jego mecze i obserwuję co się dzieje w klubie.