Widzew w finale turnieju Copa del Sol!

Mariusz Rybicki strzelił zwycięską bramkę w meczu z norweskim Tromso IL
Mariusz Rybicki strzelił zwycięską bramkę w meczu z norweskim Tromso IL Krzysztof Szymczak
W trzecim swoim meczu w hiszpańskim turnieju Copa Del Sol Widzew Łódź pokonał norweski Tromso IL 2:1 i zagra w finale silnie obsadzonego turnieju.

Przed rozpoczęciem meczu w San Pedro del Pinatar widzewiacy dowiedzieli się, że chiński zespół z Szanghaju przegrał z norweskim Molde, dzięki czemu, w przypadku zwycięstwa nad drużyną Tromso IL mają szansę na zwycięstwo w grupie niebieskiej i awans do finału. By tak się stało, łódzki zespół musiał nie tylko pokonać Norwegów, ale liczyć również na korzystny wynik w spotkaniu rumuńskiego FC Vaslui z FC Kopenhaga. I tak się stało, Duńczycy wygrali 4:0.

Zespół trenera Radosława Mroczkowskiego musiał poradzić sobie bez Łukasza Brozia i Mariusza Stępińskiego, którzy od środy trenują w Maladze pod okiem trenera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika. W środę w wyjściowym składzie zastąpili ich Medhi Ben Dhifallah i Patryk Stępiński.

Pierwsza połowa była nieciekawa, a po dwunastu minutach drugiej części norweski zespół objął prowadzenie, za sprawą Aleksandara Prijovicia, który wykorzystał gapiostwo obrońców Widzewa Dino Gavricia i Thomasa Phibela. Cztery minuty później wyrównał jednak Sebastian Dudek i widzewiacy uwierzyli w zwycięstwo.

Drugiego gola podopieczni Mroczkowskiego zdobyli w 72. minucie. Krystian Nowak popisał się świetnym podaniem do Mariusza Rybickiego, który wyszedł sam na sam z norweskim bramkarzem i nie zmarnował tej szansy.

W czwartek okaże się, z kim zmierzą się widzewiacy. Największe szanse na awans ma ukraiński Szachtar Donieck.

Widzew Łódź - Tromso IL 2:1

Gole: Sebastian Dudek (61), Mariusz Rybicki (72) - Aleksandar Prijović (57)

Widzew: Dragojević - Patryk Stępiński, Abbes, Phibel l, Gavrić - Pawłowski (36, Bruno; 63, Carvalho), Nowak, Dudek (87, Bartkowski), Batrović (46, Bartoszewicz), Kaczmarek (46, Rybicki) - Ben Dhifallah (46, Radzio). Trener: Radosław Mroczkowski.