Widzew - Warta 0:2. Pierwszoligowiec za silny w Uniejowie

Krzysztof Szymczak
W czwartym zimowym sparingu Widzew przegrał w Uniejowie z Wartą Poznań 0:2.

Jak informuje strona widzew.com w 59 minucie przewaga Warty została udokumentowana golem Adriana Cierpki, który płaskim strzałem pokonał Macieja Humerskiego. Łodzianie odpowiedzieli akcją z 63 minuty, kiedy po podaniu Kacpra Falona Marcin Pieńkowski przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 68. minucie widzewiaków od straty drugiego gola uratowała jeszcze interwencja Sebastiana Zielenieckiego, ale chwilę później było już 0:2. Rzut karny podyktowany po faulu Daniela Mąki pewnie wykorzystał Krzysztof Biegański.

Więcej goli w tym spotkaniu nie padło (w 86. minucie po dośrodkowaniu Falona nad bramką główkował jeszcze Banaszak). Warto jednak podkreślić fakt, że na ostatni kwadrans na boisku pojawił się Simonas Paulius, dochodzący do formy po kontuzji, której nabawił się jeszcze w poprzednim sezonie.

Widzew Łódź - Warta Poznań 0:2 (0:0)

Bramki:

0:1 - Adrian Cierpka (59’)

0:2 - Krzysztof Biegański (71’)

Widzew (I połowa): Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki, Daniel Tanżyna, Tomasz Wełna, Marcel Pięczek, Konrad Gutowski, Adam Radwański, Dario Kristo, Michael Ameyaw, Daniel Świderski (34’ Przemysław Banaszak), Filip Mihaljević.

Widzew (II połowa): Maciej Humerski - Łukasz Turzyniecki (61’ Marcel Pięczek, 75’ Simonas Paulius), Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marek Zuziak, Marcin Pieńkowski, Maciej Kazimierowicz, Daniel Mąka, Kacper Falon, Przemysław Banaszak, Filip Mihaljević (61’ Daniel Świderski).

Warta (I połowa): Adrian Lis - Bartosz Kalupa, Martin Baran, Ondrej Vencl, Jakub Kiełb, Wojciech Fadecki, Artur Marciniak, Michał Grobelny, Siergiej Napołow, Hubert Sobol, Michał Żebrakowski.

Warta (II połowa): Tomasz Laskowski - Mateusz Wypych, Ondrej Vencl, Martin Baran, Grzegorz Szymusik, Artur Marciniak, Adrian Cierpka, Krzysztof Biegański, Robert Janicki, Michał Jakóbowski, Łukasz Spławski.

Kartki: Wełna, Sylwestrzak - Baran