Widzew - Znicz 2:1. Trzy karne w pierwszym sparingu Widzewa pod wodzą nowego trenera

Nowy trener Widzewa Daniel Myśliwiec zaliczył nieoficjalny debiut. Widzew pokonał w meczu sparingowym drużynę Znicza Pruszków. Na boisku Łodzianki działo się wiele.

Pod jego wodzą piłkarze Widzewa rozegrali mecz sparingowy z pierwszoligowym Zniczem Pruszków. Mecz rozegrany został na obiektach treningowych Łodzianki i był dostępny dla publiczności (zaskakujące!), transmisję przeprowadził także portal Widzew TV.
Widzew Łódź zaczął mecz w składzie: Jakub Szymański - Mato Milos, Mateusz Żyro, Luis da Silva, Fabio Nunes - Antoni Klimek, Juljan Shehu, Fran Alvarez, Marek Hanousek, Bartłomiej Pawłowski - Jordi Sanchez. Rezerwowi: Marcel Buczkowski - Dawid Owczarek, Juan Ibiza, Dawid Tkacz, Ernest Terpiłowski, Filip Zawadzki, Patryk Stępiński, Paweł Zieliński, Sebastian Kerk, Dominik Kun, Imad Rondić.
Poza kadrą znaleźli się przebywający na zgrupowaniach reprezentacji Henrich Ravas i Andrejs Ciganiks, a także Jan Krzywański, Hubert Lenart, Kamil Cybulski, Filip Przybułek, Ignacy Dawid oraz Serafin Szota. Ten ostatni doznał urazu podczas treningu i obecnie przechodzi badania.

Tak naprawdę jedynym zmienionym przez nowego trenera zawodnikiem był Patryk Stępiński. Wśród rezerwowych był już najnowszy nabytek Juan Ibiza.
Od początku meczu sparingowego widzewiacy zagrali czwórką w obronie: Mato Milos, Mateusz Żyro, Luis da Silva, Fabio Nunes.
Sparing w trakcie sezonu nie wywołał dużego zainteresowania wśród kibiców, jak to bywa w okresie przedsezonowym, kiedy drużyna jest nowa.
W8 minucie po dośrodkowaniu Fabio Nunesa celnie głową strzelił Jordi Sanchez. W 24 minucie nastąpiła przerwa w grze, którą trener Daniel Myśliwiec wykorzystał na przypomnienie taktyki. Na boisku ustawiona została tablica, na której nowy trener rysował, jak mają na boisku zachowywać się widzewiacy. To takie novum. Może przyniesie efekty.
W 29 minucie Luis Silva pokazał to, co potrafi najlepiej. Sfaulował rywala i sędzia Paweł Malec podyktował jedenastkę. Jakub Szymański kapitalnie obronił strzał Dmytro Juchymowycza.
W drugiej połowie na boisku pokazali się Sebastian Kerk (super lewa noga) i Juan Ibiza. W62 minucie Paweł Zieliński faulował rywala i Mateusz Grudziński wyrównał z karnego. Trzy minuty później Imad Rondić został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.
Widzew Łódź - Znicz Pruszków 2:1 (1:0)
1:0 - Jordi Sanchez (8), 1:1 Mateusz Grudziński (63, karny), 2:1 Imad Rondić (67, karny)..