Wielki mecz Grot Budowlanych Łódź w Lidze Mistrzyń. Wygrana z Cannes 3:0 po niezwykłych emocjach

Jovana Brakocević (nr 6) w lidze i pucharach jest wiodącą zawodniczką Grot Budowlanych Krzysztof Szymczak
W Sport Arenie przy al. Unii w Łodzi siatkarki Grot Budowlanych rozegrały drugi mecz Ligi Mistrzyń. I to jaki mecz!

Po wyjazdowej porażce z zespołem Novary, który okazuje się chyba najlepszym teamem w tej grupie, podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza grały przed własną publicznością z utytułowanym francuskim RCCannes.
Po pierwszych wyrównanych piłkach w pierwszym secie, nasze dziewczęta wyszły na prowadzenie 16:10. Rywalki nie zamierzały się poddawać i odrobiły straty – mamy remis 19:19, później 22:22. Próbę nerwów lepiej wytrzymały nasze siatkarki i ostatecznie wygrały 25:23 po dwóch z rzędu blokach doskonale dziś dysponowanej Jovany Brakocević.
Podbudowane wygranym setem łodzianki nadawały ton w grze także w drugiej partii – prowadziły 13:10, następnie 18:15. Ale znów gospodynie produkują emocje. Przewaga maleje do 22:21. Łodzianki uciekają na 24:22, tracą punkt, na szczęście Femke Stoltenborg popisuje się skuteczną kiwką. Znów 25:23 i jest 2:0 w setach.
Trzeci set wyrównany jest od początku. Gospodynie prowadzą 14:13, później przegrywają 14:15. Końcówka seta nerwowa. Jest 21:21. Znów kiwa Femke Stoltenborg – 22:22. Później mamy piłkę meczową po zagraniu Jovany Brakocević. Później Serbka nie wykorzystuje trzech szans. Remis 24:24, za chwilę 25:25, 26:26. Ależ emocje. Po dobrym zagraniu Agaty Babicz łodzianki prowadzą 29:28. Jaroslava Pencova asem kończy to niezwykłe spotkanie.

Grot Budowlani – RC Cannes 3:0 (25:23, 25:23, 30:28)
Grot Budowlani: Gabriela Polańska 5, Jovana Brakocević 25, Jaroslava Pencova 4, Femke Stoltenborg 5, Anna Bączyńska 11, Agata Babicz 9, Maria Stenzel (l), Ewelina Tobiasz, Małgorzata Śmieszek 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Drugi mecz tej grupy: Minchanka Mińsk - Igor Gorgonzola Novara 0:3.
1.Igor Gorgonzola Novara266-0
2. Grot Budowlani Łódź233-3
3.RC Cannes233-3
4.Minchanka Mińsk200-6

Wielkim powodzeniem cieszą się kalendarze z naszymi siatkarkami. Uruchamiamy sprzedaż wysyłkową: [email protected]