Wielki tenisowy talent z MKT Łódź. Zdobył trzy medale mistrzostw Polski. Teraz Wimbledon

Finaliści mistrzostw Polski juniorów: Xenia Lipiec, Aleksander Orlikowski, Maks Kaśnikowski i Daria Górska. Fot. Polski Związek Tenisowy
Potrójny medalista mistrzostw Polski gra w tenisa w MKT Łódź. To Aleksander Orlikowski, który na ostatnich mistrzostwach Polski juniorów do lat 18, które rozgrywane były w Stalowej Woli, zdobył dwa złote medale: w deblu (z Maksem Kaśnikowskim), w mikście (z Anastazją Bozovą z AZS Łódź) oraz srebrny w grze pojedynczej. W finale po zaciętej walce przegrał ze swoim deblowym partnerem Maksem Kaśnikowskim 3:6, 6:3, 3:6.

Nasi juniorzy Olek Orlikowski i Maks Kaśnikowski są klasyfikowani w pierwszej dwudziestce na świecie w swojej kategorii wiekowej. To jest przyszłość naszego tenisa. Maks Kaśnikowski ma w rekordzie pokonanie na mistrzostwach Polski Huberta Hurkacza.

- To są chłopcy, którzy prezentują wysoki poziom - mówi Paweł Kaczorowski, doradca zarządu MKT Łódź. - Olek Orlikowski miał kończącą piłkę na 4:3, ale zepsuł smecza. Gdyby nie ten błąd, różnie mogło być w finałowym meczu z Maksem. Olek potwierdził dwoma medalami złotymi i medalem srebrnym, że rozwija się prawidłowo i będziemy mieli z niego pociechę. Następny start naszych obu finalistów to Wimbledon. To też wielkie wyróżnienie dla łódzkiego sportu. Mamy zawodnika w światowej czołówce juniorów do lat 18, a to jest wielka historia. To przedsionek poważnego grania.

W finale gry pojedynczej juniorek Daria Górska pokonała Xenię Lipiec 6:0, 6:4.

Łódź tenisem stoi.

Łodzianin Kamil Majchrzak potwierdził rosnącą formę. Po ubiegłotygodniowym półfinale na tych samych kortach, w drugim tygodniu osiągnął finał w takim samym dużym challengerze ATP w Nottingham (z pulą nagród 132 280 tys. euro). W niedzielę stoczył bardzo zacięty pojedynek o tytuł z Australijczykiem Aleksem Boltem, ale przegrał go 6:4, 4:6, 3:6.

Wcześniej Kamil Majchrzak wygrał pewnie z Japończykiem Yuichim Sugitą 6:0, 6:3, Ramkumarem Ramanathaną z Indii 6:4, 6:3, a następnie z Amerykaninem Denisem Kudlą 6:7 (6-8), 6:4, 6:4 oraz Francuzem Benjaminem Bonzim 6:3, 6:2.
Majchrzak w grze podwójnej odpadł w ćwierćfinale, razem z Rosjaninem Jewgienijem Donskojem. Natomiast w drugiej i decydującej rundzie eliminacji singla występ zakończył Kacper Żuk (LOTOS PZT Team). Obydwaj wystąpią teraz w eliminacjach do wielkoszlemowej imprezy na trawiastych kortach w Wimbledonie.

Kamil Majchrzak (105 ATP) został rozstawiony z nr 1. W pierwszym spotkaniu zmierzył się we wtorek z Niemcem Yannickiem Madenem (243 ATP) i zdecydowanie wygrał: Kamil Majchrzak (Polska, 1) - Yannick Maden (Niemcy) 6:1, 6:4.