Wodne kurtyny na Piotrkowskiej i "Lato w Łodzi" [ZDJĘCIA]

  Wodne kurtyny na Piotrkowskiej i "Lato w Łodzi" [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  kurtyny wodne na Piotrkowskiej.
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  Od wtorku, z uwagi na spodziewane upały, na ul. Piotrkowskiej pojawią się kurtyny wodne. Taką obietnicę złożyła w poniedziałek prezydent Hanna Zdanowska przy okazji prezentacji programu "Lato w Łodzi", czyli atrakcji czekających mieszkańców w nadchodzące wakacje. Większość z nich adresowana jest do dzieci i młodzieży, a spis propozycji będzie można znaleźć pod zakładką "Lato w Łodzi" na stronie internetowej Urzędu Miasta.
  Magistrat deklaruje, że wyda na "Lato w Łodzi" 2 mln zł. Powraca program "Trener osiedlowy". W wakacje od poniedziałku do piątku na 20 obiektach sportowych przy szkołach (głównie orlikach) prowadzone będą darmowe zajęcia, m.in. siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, rugby. "Trenera osiedlowego" na Bałutach mają: podstawówki nr 3, 45, 166 oraz Gimnazjum nr 10, w Śródmieściu: SP nr 1, 23, 70 i 111, na Widzewie: SP nr 139, 202, Gimnazjum nr 30 i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, na Górnej: SP nr 10, 110, Gimnazja nr 39 i 41, zaś na Polesiu: SP nr 26, 152 oraz Gimnazja nr 22 i 26.

  Magistrat wsparł także finansowo darmowe zajęcia dla seniorów - m.in. fitness oraz rekreację w basenie.

  Dużo więcej wysiłku niż fitness będzie wymagał udział w "II Biegowej Bitwie o Łódź", na którą magistrat zaprasza wszystkich spędzających wakacje w mieście. To 12-kilometrowa "przebieżka" po Lesie Łagiewnickim z pokonywaniem licznych przeszkód, jak opony lub oczka wodne. Zawody odbędą się 27 lipca.

  Wakacyjną ofertę przygotował również łódzki MOSiR. Np. na obiekcie przy al. Unii 2 od 17 lipca do 31 sierpnia w poniedziałki i czwartki młodzież szkolna za darmo może nauczyć się grać w tenisa. Wodne atrakcje w Arturówku mają być gotowe w drugiej połowie lipca, gdy zakończy się eko-hydrologiczna rekultywacja tamtejszych stawów. Dostępne będą rowery wodne i kajaki (przykładowa cena to 11 zł za godz. wypożyczenia 4-osobowego roweru wodnego). Prezydent Zdanowska poinformowała, że pracownicy MOSiR czekają na wyniki trzeciej próby sanepidu, aby dopuścić do użytkowania dla miłośników pluskania Stawy Stefanśkiego.

  Są jeszcze miejsca na zajęciach i półkoloniach, m.in. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Swoją ofertę przygotowały także biblioteki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hm

  mXYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 35

  Brakuje mi w łodzi jakiegoś wiekszego wydarzenia - koncert paru znanych osob, festiwal zespolow rockowych, jazowych czy czegos w tym stylu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo