Wolne miejsca na UŁ i PŁ. Rekrutacja 2016 trwa

  Wolne miejsca na UŁ i PŁ. Rekrutacja 2016 trwa

  Marek Niedźwiecki

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Rekrutacja 2016

  Rekrutacja 2016 ©Łukasz Kasprzak

  Setki wolnych miejsc na atrakcyjnych kierunkach studiów czekają jeszcze na Uniwersytecie Łódzkim i Politechnice Łódzkiej.
  Rekrutacja 2016

  Rekrutacja 2016 ©Łukasz Kasprzak

  Jeszcze nic straconego! Nawet ci, przed którymi poprawka z matury lub nie do końca przemyślana decyzja, jaki kierunek studiów wybrać - mają wciąż szansę na zostanie studentem dwóch największych łódzkich uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego lub Politechniki Łódzkiej.

  Na Uniwersytecie Łódzkim studia pierwszego stopnia można podjąć m.in. na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (kierunki: biologia, biomonitoring, biotechnologia i ochrona środowiska), Wydziale Chemii (analityka chemiczna, chemia kosmetyczna, chemia), Wydziale Ekonomiczno-Socjologiczny (m.in.
  ekonomia w języku angielskim, ekobiznes, ekonomia miasta zrównoważonego, finanse międzynarodowe, gospodarka przestrzenna). Nadal otworem stoi przed potencjalnymi studentami Wydział Filologiczny UŁ, proponując naukę na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, różnego rodzaju filologie, informacja w środowisku cyfrowym oraz kulturoznawstwo. Równie ciekawie brzmią propozycje Wydziału Filozoficzno-Historycznego, kuszącego kierunkami: archeologia, etnologia, historia sztuki, a także okcydentalistyka, regionalistyka, religioznawstwo, a nawet wojskoznawstwo.

  CZYTAJ: Rekrutacja na studia 2016. Nowe kierunki na największych łódzkich uczelniach

  Jest jeszcze w czym wybierać na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Znacznie krótsze są listy dostępnych jeszcze kierunków na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej (fizyka, informatyka, nanotechnology - w języku angielskim), Wydziale Matematyki i Informatyki (analiza danych, infomatyka, matematyka), Wydziale Nauk Geograficznych (m.in. geoinformacja, turystyka i rekreacja).

  Wydział Zarządzania proponuje jeszcze analitykę biznesu, management and finance (w języku angielskim), przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami oraz zarządzanie publiczne. Zainteresowani Wydziałem Nauk o Wychowaniu mogą rozpocząć studia tylko na pedagogice, zaś chcący szczycić się indeksem Wydz. Prawa i Administracji mogą od października studiować politykę społeczną.

  Czytaj: Rekrutacja na studia 2016. Uniwersytet Łódzki zaczyna nabór

  Wykaz kierunków i terminy naboru - na stronie rekrutacja.uni.lodz.pl

  Trwa także drugi etap postępowania kwalifikacyjnego na studia pierwszego stopnia rozpoczynające się w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017 na Politechnice Łódzkiej. Rejestracja internetowa i składanie dokumentów potrwa do 13 września br. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 19 września br.

  Najwięcej studentów może przyjąć na studia dzienne Wydział Chemiczny - 224. Wydział Mechaniczny proponuje naukę niewiele mniejszej (222) liczbie kandydatów. Studentami Biotechnologii i Nauk o Żywności ma szansę jeszcze zostać 127 maturzystów, a Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska - 110. Poniżej setki miejsc proponują wydziały: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (87), Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz Organizacji i Zarządzania (po 39).

  Zobacz także: Bezpłatne studia dla osób 35+ na Uniwersytecie Łódzkim. Trwa nowy nabór

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 8-14 sierpnia 2016 roku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Biotechnologia

  Laura (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Biotechnologia z wolnymi miejscami? To brzmi aż dziwnie. Ja się dostałam na ten kierunek w Anglii, dzięki firmie Perfect. Byłam przekonana, że w kraju to też popularne studia.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo