Wstań i jedź. Konwój rowerowy w Łodzi

  Wstań i jedź. Konwój rowerowy w Łodzi

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Do Łodzi dojechał w poniedziałek konwój rowerowy pod hasłem "Wstań i jedź".
  1/2
  przejdź do galerii

  Do Łodzi dojechał w poniedziałek konwój rowerowy pod hasłem "Wstań i jedź". ©wstanijedz.pl

  Do Łodzi dojechał w poniedziałek konwój rowerowy pod hasłem "Wstań i jedź". Rowerzyści chcą w 44 dni pokonać 2,2 tys. km po polskich drogach. Jest ich sześcioro, ale na różnych odcinkach przyłączają się do nich kolejni cykliści. Zaczęli podróż 8 czerwca. Dojeżdżając do Łodzi mieli już w nogach prawie 1,4 tys. km. Trasę zakończą 21 lipca we Wrocławiu.
  Pomysłodawcą akcji jest 25-letni Łukasz Krasoń, który choruje na postępującą dystrofię mięśniową. Od siódmego roku życia jeździ na wózku. Szukał odpowiedzi na to, dlaczego go to spotkało. Pewnego dnia uznał, że to nie ma znaczenia, że jego życie to coś więcej niż walka ze słabościami. Postanowił o tym opowiedzieć wszystkim, których spotka na trasie. Chce pokazać, że niemożliwe może być osiągalne.

  Łukasza Krasonia wspiera żona Gosia i przyjaciele. Akcja "Wstań i jedź" to również okazja do zbiórki pieniędzy na specjalny rower dla Łukasza. To rodzaj gondoli z przodu roweru, na którym pedałować ma druga osoba. Koszt takiego pojazdu to 6 tys. zł. Chętni do wsparcia akcji lub przyłączenia się do konwoju mogą we wtorek przyjść do Manufaktury od strony ul. Zachodniej. Rowerzyści ruszają w stronę Torunia pomiędzy godz. 8-9.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo