Wybory w PO: Andrzej Biernat dalej szefem w regionie...

  Wybory w PO: Andrzej Biernat dalej szefem w regionie łódzkim?

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Andrzej Biernat raczej nie znajdzie konkurenta
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Sylwia Dabrowa

  W Platformie Obywatelskiej w Łódzkiem trwają wybory. Na razie wybierani są szefowie kół, ale już w październiku poznamy szefów powiatów i nowy zarząd regionu na czele z przewodniczącym. Na tym ostatnim szczeblu z pewnością nie ma co liczyć na zaskoczenie.
  Regionem od 2008 roku rządzi poseł Andrzej Biernat, który u Donalda Tuska ma coraz wyższe notowania. O ile jest uznawany za świetnego organizatora, o tyle nawet w PO są opinie, że jego antytalent do wystąpień w mediach nieco partię dołuje. Jest jednak faktem, że nie ma tu drugiego tak mocnego gracza jak Biernat, nie równa się z nim nawet Cezary Grabarczyk, choć wicemarszałek Sejmu cieszy się dużą popularnością.

  Niemniej jednak wybór Biernata jest pewny, bo obaj posłowie są w dobrych relacjach. Podzielili swoje wpływy na region z Urzędem Marszałkowskim (Biernat) i Łódź (Grabarczyk). Wicemarszałka Sejmu interesuje dalsza sekwencja wyborów, czyli utrzymanie funkcji członka zarządu krajowego PO, Biernat zaś jako szef regionu dostanie się tam automatycznie.


  CZYTAJ TEŻ: Biernatyzacja przez małe „b”

  Ale kto wie, co wydarzy się w Łodzi? Dziś Grabarczyk jest tylko członkiem zarządu, kierowanego przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Spekulacje, jakoby Zdanowska miała mu ustąpić miejsca, pojawiają się od marca, kiedy prezydent złożyła doniesienie na Radę Miejską, sugerując, że część radnych może być skorumpowana. Prokuratura nie wszczęła postępowania, jednak w PO zaczęto się zastanawiać, czy nie przydałby się ktoś, przed kim Zdanowska mogłaby odpowiadać w Platformie, a tym kimś mógłby być nowy szef partii w Łodzi.

  Inna sprawa, że Zdanowska ostatnio kreuje się na apolityczną gospodynię miasta, co przy partyjnej funkcji często wypada dosyć kontrowersyjnie. W PO mówią, że taki pomysł "ustąpienia" był, ale... go nie ma.

  Co jeszcze? W łódzkiej PO wciąż liczna jest grupa tzw. sierot po Krzysztofie Kwiatkowskim (około 500 osób), który został szefem NIK i wymiksował się z polityki. Jednak nawet gdyby zgłosili własnego kandydata, trudno byłoby mu dawać szanse na zwycięstwo, bo szable są już policzone.

  Trzecia łódzka frakcja, czyli ekipa wywodząca się ze stowarzyszenia Młodzi Demokraci, może z kolei nieco wpływów stracić w zarządzie łódzkiej PO, jak i zarządzie regionu. Ma to związek z utratą fotela szefa Rady Miejskiej w Łodzi przez Tomasza Kacprzaka. W PO słychać, że ta frakcja może dostać mniej miejsc w obu zarządach. Mówi się np., że miejsca w zarządzie PO Łodzi nie utrzyma Agnieszka Nowak, bo ma zostać wprowadzona zasada, że wiceprezydenci Łodzi do wyborów nie idą.

  Pojawiły się też spekulacje, że do zarządu regionu może wrócić piotrkowska posłanka Elżbieta Radziszewska, która ostatnio została członkinią elitarnej Komisji ds. Służb Specjalnych i jest nawet jej szefową. Tyle, że nasi informatorzy zastrzegają, iż musiałoby to być specjalne polecenie Donalda Tuska, bo Radziszewska to polityczna singielka bez specjalnego poparcia w strukturach regionu.

  - Na szczytach władz w powiatach rewolucyjnych zmian ma nie być, bo szerszych konfliktów w regionie nie ma - mówi jeden z członków zarządu PO.

  W zakończonych już wyborach na szefów kół posady szefa utrzymali m.in. Jacek Walczak (prezydent Sierdza) i Piotr Łyżeń (wiceprezydent Skierniewic).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO w regionie

  łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

  Kwiatkowski nie wymiksował się - TYLKO ZOSTAŁ WYMIKSOWANY.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cytat z klasyka

  qp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  Jaki przewodniczący taka partia... :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Biernat! wyjasnij najpierw korupcje w EC1 i marnotrawstwo w SSS!

  FLOREK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  Panie Biernat, pana kolezanka z partii h. Zdanowska zostala powiadomiona jak twierdzi byly pana kolega z partii ze Andrzej Walczak dopuscil sie kotupcyjnego dzialania w EC1. Zdanowska zamiast...rozwiń całość

  Panie Biernat, pana kolezanka z partii h. Zdanowska zostala powiadomiona jak twierdzi byly pana kolega z partii ze Andrzej Walczak dopuscil sie kotupcyjnego dzialania w EC1. Zdanowska zamiast zawiadomic prokurature mianowala Walczaka swym doradca? TENZE Walczak byl glownym decydujacym z ramienia Miasta w Specjalnej Strefie Sztuki.
  JAK WIADOMOZ OCEN REGIONALNEJ IZBY OBRACHUNKOWEJ I urzedu zamowien publicznych doszlow SSS do zlamania prawa. Zlecono projekt zespolowi ktory powien byc wykluczony. Zmarnowano 25mln z naszych podatkow.
  I co Pan na to?
  Ja panu nie ufam! TAK JAK I grabarczykowi.
  O zdanowskiej nie wspominam bo szkoda slow.
  Jak pan rozliczy korupcje i marnotrawstwo to moge pana poptzec. ALE PAN TEGO NIE zrobi.
  CoPO ma z tegonzenie reaguje na korupcje i marnotrawstwo w ww przypadkach.
  pan potrafi tylkozenowac swoimi wypowiedziami np w sprawie Gowina.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  miro zbycho i rycho

  se (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  antypolskie bydło z PO

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POlska to dziki kraj - a ta POwska "demokracja" do w rzeczywistości dupokracja

  PO the end (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 6

  ostatnie POdrygi przy korycie. A obywatelskość tej partii w jej nazwie ma tyle samo wspólnego z obywatelskością co miała milicja obywatelska

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to Biernat zawalił macz z San Marino

  barbi fan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

  z Biernatem nie wyjdziemy grupy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to Biernat zawalił macz z San Marino

  barbi fan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  j.w.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy PO nie jest bardzo podobne w swoich działaniach do znanaego od lat PZPR?

  guat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 9

  Obecnie przeprowadzane WYBORY w PO takie prawie same .......

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko nie aferzysta Biernat!

  ss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 9

  Pamietacie przekret z Orlikami?
  Do tej pory sprawa jest niewyjasniona i az dziwne ze nikt Biernta nie odsunął od partii. A tak skandal gotowy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  peło się skończyło

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 8

  między innymi przez takich chłopków jak biernat

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo