Wygrana próba generalna piłkarek TME SMS Łódź

W takim składzie rozpoczęły piąty, ostatni mecz sparingowy piłkarki TME SMS Łódź Fot. Facebook/UKS SMS Łódź
Piłka nożna. Już za tydzień nastąpi rozpoczęcie rozgrywek w piłkarskiej Orlen Ekstralidze.

Piłkarki TME SMS przystąpią do rozgrywek w mocno przebudowanym składzie, ale będzie to silny skład. W piątym, ostatnim meczu sparingowym przed sezonem podopieczne trenera Marka Chojnackiego pokonały AZS UJ Kraków 2:0.
Prowadzenie dla łodzianek uzyskała Paulina Filipczak w 31 minucie po podaniu Karoliny Majdy. Długo utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie, bo nasze piłkarki nie miały szczęście. W 69 minucie Gabriela Grzybowska, a w 78 minucie Wiktoria Zieniewicz trafiły w poprzeczkę. Wiktoria uczyniła to zagrywając piłkę z rzutu rożnego.
Na dwie minuty przed końcem po podaniu Amelii Majtczak wynik na 2:0 ustaliła Klaudia Maciejko.
Piłkarki TME SMS Łódź w okresie przygotowawczym przegrały z mistrzyniami Polski GKS Katowice 0:3, a następne cztery mecze wygrały: 5:2 ze Śląskiem Wrocław, 1:0 z Czarnymi Sosnowiec, 3:2 ze Stomilankami Olsztyn i teraz 2:0 z AZS UJ Kraków. W sobotę 19 sierpnia łodzianki rozegrają pierwszy mecz Orlen Ekstraligi: w Tczewie przeciwko Pogoni (godz. 16).

TME SMS Łódź – AZS UJ Kraków 2:0 (1:0)
1:0 Paulina Filipczak (31), 2:0 Klaudia Maciejko (88).
TME SMS Łódź: Monika Sowalska (70, Olga Wieremiejczyk) - Oliwia Bałdyga (67, Julia Kolis), Daria Sokołowska, Patrycja Balcerzak, Wiktoria Zieniewicz - Gabriela Grzybowska, Oliwia Domin (74, Yana Urakova), Aleksandra Stasiak (74, Amelia Majtczak) - Karolina Majda (63, Klaudia Maciejko) - Dominika Gąsieniec (63, Natalia Rohn), Paulina Filipczak (67, Jana Stashkova). Trener:Marek Chojnacki