Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Piątek
  Być może Wielka Brytania zezwoli na stosowanie metody zapłodnienia in vitro, przy której dziecko ma dwie genetyczne matki i jednego ojca. To sensacja, bo jeśli idzie o ojców, to i bez in vitro zdarza się, że jest ich dwóch lub więcej. Bywa też, że nie ma żadnego.

  Sobota
  Remont dwóch toalet w Pałacu Westminsterskim ma kosztować 100 tys. funtów, co wzburzyło Brytyjczyków. W Polsce natomiast nikt nie oburzył się na wieść, że w 2010 tyle samo wydało MSZ na remont kuchni i dwóch łazienek (razem 27 mkw). Rzecznik ministerstwa stwierdził wtedy: "Władza nie jest rozpustna". Pewnie, że nie jest. Rozpustna, a nawet rychle rozpustna, to jest kawa w Czechach.


  Niedziela
  Telewizja pokazała ministrę Muchę na zjeździe PO. Siedziała i żuła gumę. To taki rządowo-lubelski savoir-vivre. Jak już przeżuła, to przykleiła pod krzesłem?
  *
  Francja. Sąd wypuścił z więzienia bandytę, bo jak padał deszcz, w celi kapało mu na głowę - podał rmf24. Są jeszcze kraje, gdzie człowiek jest najważniejszy.

  Poniedziałek
  Od dziś w Chinach obowiązuje Ustawa o ochronie praw osób starszych. Nakłada na dzieci obowiązek odwiedzania rodziców i opieki. Już we wtorek sąd w Wuxi nakazał kobiecie odwiedzać 77-letnią chorą matkę. Za zlekceważenie wyroku kobiecie grozi rok więzienia.
  *
  - Dla mnie nie ma różnicy, czy mówimy o Hitlerze, Kwaśniewskim, Kaczyńskim czy Tusku - wszystko to dla mnie czerwone świnie - oświadczył Janusz Korwin-Mikke dla "Do Rzeczy". Co za porównanie! Proszę się odwalić od świń!

  Wtorek
  Niemiecka policja zatrzymała koło Kassel volkswagena T4 z Rumunii. Jakież było zdumienie policjantów, kiedy z 9-osobowego vana wysiadły 24 osoby: 8 dzieci i 16 dorosłych, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży - opowiada szef policji Uwe Czybik. Miejscowa gazeta zaznacza, że Rumuni nie ustanowili rekordu. Wcześniej ten model pomieścił 34 osoby!

  Środa
  Agencja Rozwoju Przemysłu realizuje program odrodzenia polskiego przemysłu stoczniowego - powiedział prezes Wojciech Dąbrowski. Znowu się trafił jakiś inwestor z Kataru?

  Czwartek
  58 tys. osób zapisało się na rekolekcje, które na Basenie Narodowym poprowadzi o. John Bashobora z Ugandy. Bashobora wskrzesił 27 nieboszczyków, 9 razy więcej niż sam Chrystus.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Mimo wszystko - uśmiechnij się!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  Epitafium:

  „Tu leży Andrzejewski Jerzy
  Położył się na ament
  przez popiół i diament.”

  Autor: Tadeusz Kwiatkowski.

  Zdjęcie autora komentarza
  Meldunek z frontu.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  Po 5 dniach obowiązywania Ustawy Śmieciowej sytuacja jest następująca:
  W każdej klatce schodowej w pomieszczeniu zsypowym SĄ trzy pojemniki na odpady. Każdy z nich ma wyłącznie napis, czyją jest...rozwiń całość

  Po 5 dniach obowiązywania Ustawy Śmieciowej sytuacja jest następująca:
  W każdej klatce schodowej w pomieszczeniu zsypowym SĄ trzy pojemniki na odpady. Każdy z nich ma wyłącznie napis, czyją jest własnością.
  Firma Eko Serwis z Kutna w ubiegły wtorek zabrała z mojego mrówkowca „odpady komunalne” z ul. Julianowskiej o godzinie 14, a dziś (piątek) o godzinie 13.
  Wczoraj zajrzałam do harmonogramu wywózki odpadów komunalnych z Bałut i ku mojemu zdziwieniu w ogóle nie ma tam ul. Julianowskiej! Jest ul. GIPALSKIEGO! Świadczy to dobrej znajomości topografii Łodzi przez tę firmę.
  Nie wiem dlaczego ciągle kojarzy mi się stare powiedzenie: NIE ZNA ŻYCIA TEN KTO NIE BYŁ W KUTNIE.
  PS Ubaw miałam okrutny czytając na portalu Se.pl, jak to dziennikarze skontrolowali zawartość pojemnika na odpady, którego właścicielem jest Minister Środowiska Pan Marcin Korolec. Jemu właśnie w pierwszym rzędzie zawdzięczamy tę fantastyczną ustawę.
  „Plastikowe opakowania po jogurcie, szklane butelki po winie i spore ilości papieru. Jednak w osłupienie wprowadza nas co innego: zużyte żarówki energooszczędne. Kto jak kto, ale minister środowiska powinien wiedzieć, że żarówki to odpad niebezpieczny, zawierający m.in. rtęć, i powinno się je oddawać do specjalnych punktów, w których przyjmowane są elektrośmieci. Za wyrzucenie ich do śmietnika grozi kara grzywny do 5 tys. zł!”
  zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Wszystko już było.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Piątek
  Jak słyszę o in vitro, to mam automatyczne skojarzenie z dowcipem rysunkowym Andrzeja Mleczki:
  Mąż do żony: To co, dziś in vitro, czy tradycyjnie?

  Sobota
  I cóż tu się oburzać, że MSZ na...rozwiń całość

  Piątek
  Jak słyszę o in vitro, to mam automatyczne skojarzenie z dowcipem rysunkowym Andrzeja Mleczki:
  Mąż do żony: To co, dziś in vitro, czy tradycyjnie?

  Sobota
  I cóż tu się oburzać, że MSZ na remont kuchni i dwóch łazienek (razem 27 m2) wydało 500 000 zł. Kto bogatemu zabroni? Czy moje oburzenie w czymkolwiek pomoże?
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sobota

  berstein (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Znaczy na remont jednego metra kwadratowego ministerialnego sracza poszło prawie 20 tysięcy!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  JKM

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  Faktycznie, JKM przejawia jakąś dziwną awersję do tych pożytecznych zwierząt jakimi są świnie (Sus scrofa domestica) porównując je ustawicznie do jakichś beznadziejnych polityków. Może on...rozwiń całość

  Faktycznie, JKM przejawia jakąś dziwną awersję do tych pożytecznych zwierząt jakimi są świnie (Sus scrofa domestica) porównując je ustawicznie do jakichś beznadziejnych polityków. Może on muzułmanin jakiś jest? I co na to obrońcy praw zwierząt?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zgadzam się z tobą, Jacku!

  an.na (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Świnia to przyzwoite zwierzę, uczciwe i prostolinijne, do tego inteligentne. Niektórzy ludzie nie zasługują na porównanie z tymi zwierzętami, gdyż sami ustawili się niżej pod względem moralnym.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo