Zaczynają się remonty dróg DK 71 oraz DK 70 w naszym województwie. Zmienia się organizacja ruchu. Ile potrwają prace?

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Kierowców poruszających się po drogach krajowych 70 i 71 w naszym województwie czekają zmiany. Rozpoczęły się lub niebawem rozpoczną remonty, które powodują zmiany w organizacji ruchu.Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiany na drodze krajowej nr 71 mają związek z  z postępem prac przy budowie drogi ekspresowej S14.-  We wtorek 13 kwietnia rozpoczęły się prace polegające na usunięciu kolizji z instalacjami wody i gazu i na budowie ronda, które będzie w przyszłości elementem włączenia DK71 do węzła Teofilów - mówi Maciej Zalewski. - Z ruchu wyłączony został zachodni pas drogi krajowej nr 71 na długości ok. 100 metrów, na 24-tym kilometrze drogi (okolice ulicy Wycieczkowej). Wprowadzono tam ruch wahadłowy, kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez blisko trzy  tygodnie.Natomiast w środę 14 kwietnia rozpoczynają się prace związane z budową ronda u zbiegu DK71 i ulicy Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim. Zostanie wyłączony jeden pas ruchu na DK71 na długości ok. 150 metrów, zaś na ulicy Zgierskiej na odcinku ok. 180 metrów. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy sterowany światłami w systemie trójfazowym. Zmiana ma obowiązywać ok. 2,5 miesiąca.Czytaj dalej
Kierowców poruszających się po drogach krajowych 70 i 71 w naszym województwie czekają zmiany. Rozpoczęły się lub niebawem rozpoczną remonty, które powodują zmiany w organizacji ruchu.Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiany na drodze krajowej nr 71 mają związek z z postępem prac przy budowie drogi ekspresowej S14.- We wtorek 13 kwietnia rozpoczęły się prace polegające na usunięciu kolizji z instalacjami wody i gazu i na budowie ronda, które będzie w przyszłości elementem włączenia DK71 do węzła Teofilów - mówi Maciej Zalewski. - Z ruchu wyłączony został zachodni pas drogi krajowej nr 71 na długości ok. 100 metrów, na 24-tym kilometrze drogi (okolice ulicy Wycieczkowej). Wprowadzono tam ruch wahadłowy, kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez blisko trzy tygodnie.Natomiast w środę 14 kwietnia rozpoczynają się prace związane z budową ronda u zbiegu DK71 i ulicy Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim. Zostanie wyłączony jeden pas ruchu na DK71 na długości ok. 150 metrów, zaś na ulicy Zgierskiej na odcinku ok. 180 metrów. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy sterowany światłami w systemie trójfazowym. Zmiana ma obowiązywać ok. 2,5 miesiąca.Czytaj dalej Krzysztof Kapica
Udostępnij:
Kierowców poruszających się po drogach krajowych 70 i 71 w naszym województwie czekają zmiany. Rozpoczęły się lub niebawem rozpoczną remonty, które powodują zmiany w organizacji ruchu.

Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiany na drodze krajowej nr 71 mają związek z z postępem prac przy budowie drogi ekspresowej S14.

- We wtorek 13 kwietnia rozpoczęły się prace polegające na usunięciu kolizji z instalacjami wody i gazu i na budowie ronda, które będzie w przyszłości elementem włączenia DK71 do węzła Teofilów - mówi Maciej Zalewski. - Z ruchu wyłączony został zachodni pas drogi krajowej nr 71 na długości ok. 100 metrów, na 24-tym kilometrze drogi (okolice ulicy Wycieczkowej). Wprowadzono tam ruch wahadłowy, kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez blisko trzy tygodnie.

Zmiany od środy na DK71

Natomiast w środę 14 kwietnia rozpoczynają się prace związane z budową ronda u zbiegu DK71 i ulicy Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim. Zostanie wyłączony jeden pas ruchu na DK71 na długości ok. 150 metrów, zaś na ulicy Zgierskiej na odcinku ok. 180 metrów. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy sterowany światłami w systemie trójfazowym. Zmiana ma obowiązywać ok. 2,5 miesiąca.

Remont DK70 w Łowiczu

Także w środę zaczyna się remont nawierzchni i uzupełnianie ubytków poboczy na DK70 w Łowiczu. Chodzi o dwukilometrowy odcinek drogi od nowego ronda u zbiegu ulic: Bolimowskiej i Nieborowskiej do granicy miasta. Prace są podzielone na kilka etapów, w pierwszej fazie będzie frezowana stara nawierzchnia.

Prace zaczną się od ronda w kierunku Nieborowa na północnym pasie jezdni. W tym czasie ruch będzie się odbywał wahadłowo i kierowany będzie ręcznie przez pracowników wykonawcy. Odcinki jednorazowo wyłączane z ruchu nie powinny mieć więcej niż pół kilometra. Później będzie frezowany południowy pas jezdni, a na końcu zostanie ułożona masa bitumiczna - także odcinkami.

Prace prowadzone będą codziennie do 23 kwietnia (z wyjątkiem niedzieli 18 kwietnia) w godzinach od 6 -22.

Zobacz również

Co z wyjazdami na majówkę?

Niedziela na Piotrkowskiej! Ścisk i tłok tak jakby epidemii koronawirusa nie było!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie