Zagłębie - Widzew 1:1. Dwa nieuznane gole Widzewa i podejrzany karny. Jak padły gole?

Piłkarze Widzewa walczyli o punkty w Lubinie z Zagłębiem. Wyrównującego gola zdobyli w 9 minucie przedłużonego czasu gry.

Widzewiacy grali przy dużym wsparciu własnych kibiców. Sektor kibiców gości został szczelnie wypełniony przez około tysiąc fanów Widzew. Sektor zdobił wielki transparent: Rzeczpospolita widzewska. Nasza mała ojczyzna.
Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale nie trafiały w bramkę rywala. W 23 minucie Widzew strzelił gola, ale nie został uznany. Nunes strzelił głową w słupek, Portugalczyk próbował dobijać, ale w końcu piłka trafiła pod nogi Jordiego Sancheza, a Hiszpan trafił do siatki. Portugalsko-hiszpańska siła znów dominuje w Widzewie - napisaliśmy w relacji na żywo. Ale minutę później po analizie VAR sędzia anulował gola.
Po zmianie stron gospodarze strzelili gola. Nastąpiło starcie Mateusza Żyro i Dawida Kurminowskiego. Gospodarze domagali się karnego. Sędzia czekał na decyzję VAR i po analizie podjął niekorzystną dla łodzian decyzję. Podyktował jedenastkę. Henrich Ravas obronił strzał Damiana Dąbrowskiego z karnego, ale skuteczną dobitką popisał się Mateusz Wdowiak.
Tak Widzew stracił gola w Lubinie:

Na kwadrans przed końcem Widzew strzelił gola, ale znów nie został on uznany przez sędziego. Doskonałe dośrodkowanie Juljana Shehu i bardzo dobry strzał Marka Hanouska - po tej akcji Widzew wyrównał, ale sędzia tego dnia miał fatalny dzień. Po analizie VAR gola nie uznał. Kibice skandowali: PZPN, PZPN, je... PZPN.
W dziewiątej minucie przedłużonego czasu gry widzewiacy wyrównali. Głową strzelił Imad Rondić.