Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zarząd NCŁ odpowiedzialny za Expo 2022 w Łodzi [ZDJĘCIA]

Marcin Bereszczyński
Grzegorz Gałasiński
Za starania o organizację wystawy Expo 2022 w Łodzi będzie odpowiedzialny zarząd Nowego Centrum Łodzi. Zostanie również powołany zespół złożony z urzędników i radnych wszystkich opcji politycznych.

Zadaniem tego zespołu będzie przygotowanie aplikacji o organizację Expo, do czego ma dojść pod koniec 2015 roku. Starania o Expo mają być prowadzone ponad podziałami politycznymi - takie zapewnienia złożyła we wtorek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w hali maszyn rewitalizowanej EC1.

Prezydent Łodzi spotkała się z mediami tuż przed wyjazdem do Warszawy na spotkanie w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Tematem spotkania była organizacja Expo w Łodzi.

- Mamy przewagę nad Wrocławiem, który dwa razy starał się o organizację Expo. To projekt rządowy, a nie miejski - powiedziała Hanna Zdanowska. - Kolejna przewaga to nośny temat Expo, czyli rewitalizacja, ale nie tylko budowlana, lecz również społeczna. Oprócz tego mamy więcej czasu niż Wrocław ma złożenie dobrej aplikacji.

Aby Łódź jeszcze bardziej zwiększyła swoje szanse zaproszono do współpracy osobę, która była zaangażowana w aplikowanie o Expo we Wrocławiu.

Hanna Zdanowska wyjedzie pod koniec listopada do Paryża, gdzie odbędzie się głosowanie, które wyłoni organizatora Expo w 2020 roku. Do tego miana kandydują miasta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Brazylii, Turcji i Rosji.

- Jeszcze nie zdarzyło się, żeby przyznawano organizację dwóch kolejnych Expo krajom znajdującym się blisko siebie geograficznie. Dlatego kibicuję Brazylii - stwierdził Błażej Moder, dyrektor zarządu NCŁ.

Aby Łódź wygrała głosowanie w 2015 roku będzie musiała przekonać 150 delegatów decydujących o lokalizacji Expo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki