Zatoka Sportu ukończona. W poniedziałek otwarcie

  Zatoka Sportu ukończona. W poniedziałek otwarcie

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowy obiekt powstał w rejonie zbiegu al. Politechniki z ul. Wróblewskiego. W poniedziałek każdy będzie mógł zobaczyć wnętrze

  Nowy obiekt powstał w rejonie zbiegu al. Politechniki z ul. Wróblewskiego. W poniedziałek każdy będzie mógł zobaczyć wnętrze ©Grzegorz Gałasiński

  Od poniedziałku każdy może skorzystać z pływalni nowego obiektu Politechniki Łódzkiej. Studenci i posiadacze Łódzkiej Karty Dużej Rodziny zapłacą mniej
  Nowy obiekt powstał w rejonie zbiegu al. Politechniki z ul. Wróblewskiego. W poniedziałek każdy będzie mógł zobaczyć wnętrze

  Nowy obiekt powstał w rejonie zbiegu al. Politechniki z ul. Wróblewskiego. W poniedziałek każdy będzie mógł zobaczyć wnętrze ©Grzegorz Gałasiński

  Doczekaliśmy się. W poniedziałek, po prawie trzech latach budowy, każdy będzie mógł skorzystać z nowej pływalni w Zatoce Sportu, czyli w Łódzkim Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej. Przypomnijmy: pływalnia to przede wszystkim pierwszy w mieście kryty basen 50-metrowy, czyli rozmiarów olimpijskich. Najbardziej niecierpliwi mogą pojawić się w Zatoce Sportu już o godz. 6 rano, ponieważ wtedy jej załoga zaczyna przyjmować pływaków.
  50-metrowy basen jest podzielony na 10 torów. Tak samo jak sąsiadujący basen 25-metrowy, zwany głębokim z uwagi na regulowane dno, które można ustawiać na poziomie od 0 do 5 metrów. Basen „olimpijski” na całej długości ma głębokość 2,5 metra.

  Uruchomienie Zatoki Sportu od 18 września to świetna okazja na wypróbowanie pływalni, zanim jeszcze zrobią to sportowcy (na obiekcie będą się odbywać zawody rangi mistrzowskiej oraz treningi AZS PŁ) i studenci w ramach zajęć wychowania fizycznego.

  Zatoka Sportu będzie otwarta od poniedziałku do soboty w godz. 6-22, zaś w niedziele w godz. 7-21.

  W weekendy oraz od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16, ceny biletów wynoszą 15 zł za normalny oraz 11 zł za ulgowy. W pozostałych godzinach (od poniedziałku do piątku w godz. 6 - 8 oraz w godz. 16 - 22) to odpowiednio 20 i 14 zł .

  Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 16, młodzieży i studentom uczącym się do 26. roku życia, emerytom i rencistom oraz niepełnosprawnym.

  Na zniżki mogą też liczyć posiadacze Łódzkiej Karty Dużej Rodziny, którzy zapłacą 80 proc. ceny biletów obowiązujących w danej godzinie. Na 10 proc. zniżki mogą liczyć rodziny odwiedzające Zatokę Sportu w składzie: minimum jedna osoba dorosła oraz minimum dwójka dzieci do lat 16.

  Czas wejścia w cenie biletu to 60 minut pływania plus 10 minut na przebranie (dla biletów rodzinnych - kwadrans). Po przekroczeniu czasu pobytu, opłata rośnie proporcjonalnie za każdą minutę.

  PŁ informuje, że od 1 października Zatoka Sportu będzie honorować karty sportowe - Fitprofit oraz OK System. Toczą się jeszcze negocjacje z operatorami innych kart.

  Zatoka Sportu wciąż donosi o nowych umowach podpisywanych ze szkołami np. pływania i nurkowania, których trenerzy będą prowadzić zajęcia na pływalni według opłat obowiązujących w ich firmach. Ceny takich zajęć specjalistycznych są, oczywiście, wyższe niż rekreacja. Dla przykładu, Szkółka Pływacka Aleksandry Urbańczyk oferuje 10 zajęć w cenie 290 zł.

  Studentów PŁ zapewne najbardziej interesuje, na jakich warunkach będą mogli korzystać z Zatoki Sportu w ramach zajęć wychowania fizycznego (w programach studiów pierwszego stopnia to trzy semestry). Dotychczas, kto studiował na politechnice i chciał pływać na wf, musiał za to płacić (200 zł za semestr), ponieważ zajęcia odbywały się w Aqua Parku „Fala”, a więc na obiekcie wynajmowanym dla studentów przez uczelnię. W rektoracie PŁ można było usłyszeć w czwartek, że za wf zaliczany w Zatoce Sportu konieczności wnoszenia opłat się nie przewiduje.

  Poza zajęciami z wf (oraz treningami w ramach sekcji) studenci PŁ skorzystają ze specjalnej stawki biletów na rekreację - tzw. pracowniczej: lepszej od „zwykłej” ulgi (40 proc. zniżki w stosunku do normalnego cennika w danym terminie). Ta stawka (oprócz pracowników i studentów PŁ) przewidziana jest także dla uczniów i kadry Zespołu Szkół PŁ (czyli gimnazjum i liceum prowadzonych przez uczelnię) oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku PŁ.

  Czytaj:Baseny olimpijskie w Łodzi: Zatoka Sportu jesienią, Anilana dopiero latem 2018

  Co ze studentami innych uczelni?

  Zapytaliśmy przedstawicieli politechniki, czy przewidują zawieranie porozumień z pozostałymi szkołami wyższymi w Łodzi, jeśli ich władze chciałby wysyłać studentów w ramach wf na obiekt z olimpijskim basenem.

  - Liczymy, że takie porozumienia z czasem zostaną zawarte ze szkołami wyższymi: publicznymi i niepublicznymi, tak jak zawierane są umowy ze szkołami podstawowymi, gimnazjami i liceami, zarówno publicznymi, jak i społecznymi, bądź prywatnymi - informuje Zofia Zychla z Biura ds. Marketingu Zatoki Sportu. I przypomina, że studenci spoza PŁ są objęci biletami ulgowymi po okazaniu ważnej legitymacji.

  Na kilka dni przed uruchomieniem pływalni Zatoki Sportu pełen optymizmu jest dyrektor tej inwestycji - Witold Nykiel. Jednak przypomina o ważnej w przypadku każdej pływalni sprawie.

  - Trzeba się myć. Wprowadzimy podwyższone standardy dotyczące higieny osobistej użytkowników naszych basenów - mówi tajemniczo dyrektor Nykiel. - Kto nie będzie ich przestrzegał, spotka się z wyproszeniem z obiektu.

  Pierwsze zawody sportowe na nowej pływalni odbędą się 5 października, w dniu inauguracji roku akademickiego na politechnice.

  Zatokę Sportu czeka jeszcze uruchomienie innych atrakcji: m.in. ścianki wspinaczkowej, pełnowymiarowej sali sportowej oraz siłowni, sal do aerobiku, sportów walki, tenisa stołowego i squasha. Całość kosztowała ok. 130 mln zł. Budowę współfinansowały Politechnika Łódzka, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Łodzi.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem
  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Makabryła - 2017, rozpoczynamy glosowanie!

  KT (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Makabryła - 2017, rozpoczynamy glosowanie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  za darmo czy znizki dla UML, radnych, partyjnych, rodzin i znajomych?

  potrzebujesz pozyczki na dom? hanka zaswiadczy (reklama) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  znowu okazja aby wybrani mogli dostac cos za darmo lub pol darmo a "inni" zaplaca

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jest pływalnia olimpijska

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Zaraz w Urzędzie Miasta zaczną się zastanawiać, czy nie dałoby się czasem w Łodzi igrzysk zorganizować...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo