Zgłoś swoją szkołę do programu "Śniadanie daje moc"

  Zgłoś swoją szkołę do programu "Śniadanie daje moc"

  iw

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zgłoś swoją szkołę do programu "Śniadanie daje moc"
  1/2
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  Wraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszyła trzecia edycja programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". Podobnie jak w poprzednich latach nauczyciele klas 0-3 szkół podstawowych będą mogli zakładać w swoich klasach kluby śniadaniowe.
  Na zajęciach w klubach dzieci poznają 12 zasad zdrowego żywienia opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka. Zdobytą wiedzę maluchy będą mogły wcielić w życie 8 listopada, w Dniu Zdrowego Śniadania, podczas organizowanego z rodzicami i wychowawcami wspólnego śniadania.

  Uczestnictwo w programie to nie tylko wspaniała zabawa we wspólne przygotowanie posiłków, ale też realna szansa na poprawę nawyków żywieniowych dzieci, które biorą udział w programie, oraz ich rodziców.
  A jest co poprawiać, bo statystyki dotyczące żywienia dzieci są wyjątkowo niepokojące. Problem niedożywienia dotyka aż 130 tys. uczniów w całej Polsce. Aż 24 proc. dzieci w wieku 6-11 lat w ciągu tygodnia nie je śniadania codziennie.

  Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez organizatora akcji - koalicję Partnerstwo dla Zdrowia - uczestnicy programu częściej niż ich rówieśnicy przynoszą do szkoły owoce lub warzywa oraz produkty mleczne, a rzadziej słodycze. Dodatkowo dzieci te częściej chwalą się wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania i chętnie o tym rozmawiają. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło 227 szkół z województwa łódzkiego. Najwyższy czas sprawdzić, czy szkoła twojego dziecka bierze udział w programie!

  W tym roku nowością jest konkurs na grant, w którym szanse na wygraną ma jedna klasa w każdym z województw. Aby móc ubiegać się o grant, wystarczy pomysł na to, jak walczyć z problemem niedożywienia czy nieprawidłowego żywienia dzieci w naszej klasie i wypełnić wniosek, który znajduje się na stronie programu: www.sniadaniedajemoc.pl.

  Wszystkie wnioski zostaną zamieszczone w internecie i to właśnie internauci będą wybierać najciekawsze propozycje. Zwycięzcy zostaną wybrani przez profesjonalne jury z grona projektów najwyżej ocenionych przez internautów. Otrzymają oni granty do wykorzystania na realizację zgłoszonego projektu w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo