Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zieleń miejska w Łodzi. Na dobre zaczęły przedwiosenne porządki w parkach i pielęgnacja drzewostanu

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
W przyrodzie nastało przedwiośnie, pogoda dopisuje, w Łodzi na dobre więc rozpoczęły się porządki w miejskich zieleńcach i prace pielęgnacyjne drzewostanu. Ostatnio ekipy działały na Bałutach oraz na Widzewie, gdzie do wiosennego przeglądu wyznaczono łącznie 100 drzew.

Zieleń miejska. Setki drzew do pielęgnacji

Na Bałutach specjaliści zajęli się drzewami rosnącymi przy ul. Klonowej. Usuwali suche i chore gałęzie, odrosty korzeniowe oraz szkodliwą dla drzew jemiołę. Cięli także gałęzie i konary, które bujnie się rozrosły i mogły uszkodzić np. budynki.
Także drzewa rosnące na Starym Widzewie w okolicach ul. Józefa, Niciarnianej i Kazimierza zostały poddane takim zabiegom, w tych miejscach przycinano też krzewy. W lutym jest planowane wykonanie niemal 300 kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wcześniej łącznie 347 drzew, między innymi na Bałutach, Widzewie, Górnej, Polesiu i w Śródmieściu.

Więcej

W miasto ruszyły wzmocnione brygady sprzątające.

Wiosenne porządki w Łodzi. W miasto ruszyły ekipy sprzątając...

Porządki w parkach. Śniegu nie ma, zostały śmieci

Pracownicy Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych oraz przedsiębiorstw, które mają podpisaną umowę z miastem na usługi porządkowe wyruszyły do łódzkich parków. W ostatnich tygodniach były widziane m.in. w parkach im. Poniatowskiego i im. Legionów. Ekipy zbierały ze ścieżek, trawników, klombów śmieci - szklane i plastikowe butelki, opakowania z tworzyw sztucznych, papiery i niedopałki. Właśnie tych zanieczyszczeń zazwyczaj najwięcej jest po zimie, bo przez wiele tygodni skrywa je warstwa śniegu albo lodu.

Więcej

W łódzkich zieleńcach słychać już warkot pił, zaczęły się cięcia pielęgnacyjne krzewów.

Zieleń miejska w Łodzi. Chociaż zima trwa, zaczęły się wiose...

Tereny zielone w Łodzi. Mieszkańcy mają możliwość interweniować

W Łodzi znajduje się niemal sto miejskich parków, zieleńców, skwerów, bulwarów i lasów. Zajmują one ponad 600 hektarów, ustawiono w nich ponad 3 tysiące pojemników na odpady. Jeśli w którymś z tych zielonych terenów mieszkańcy zauważą walające się śmieci, mają możliwość powiadomić o tym służby odpowiedzialnych za sprzątanie. Takie informacje przyjmuje Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami pod numerem telefonu 42 - 638 - 44 - 44.

Galeria

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zieleń miejska w Łodzi. Na dobre zaczęły przedwiosenne porządki w parkach i pielęgnacja drzewostanu - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki