Znęcał się nad psami. Zagłodzone zwierzęta trafiły do...

  Znęcał się nad psami. Zagłodzone zwierzęta trafiły do schroniska

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Znęcał się nad psami. Zagłodzone zwierzęta trafiły do schroniska

  ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu prowadzi czynności w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Zatrzymano mieszkańca podłowickiej Parmy. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.
  Znęcał się nad psami. Zagłodzone zwierzęta trafiły do schroniska

  ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  - Łowicka policja otrzymała anonimowy telefon, że na jednej z posesji w gminie Łowicz znajdują się zaniedbane zwierzęta - informuje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji. - Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazany rejon i potwierdzili tę informację.

  Mundurowi na miejscu zastali wychudzone i zaniedbane psy. W obejściu znaleziono także dwa martwe, prawdopodobnie zagryzione przez inne psy, zwierzęta. Jedno z nich było częściowo pożarte. Na posesji odkryto też szkielet psa.

  Śledczy poinformowali o odkryciu Jerzego Kowalczyka, powiatowego lekarza weterynarii w Łowiczu, oraz przedstawicieli Urzędu Gminy Łowicz. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, wykonali oględziny, przesłuchali świadków.

  - To, co tam zobaczyliśmy sprawiło, że szybko podjąłem kroki zmierzające do odebrania zwierząt tym ludziom - informuje Jerzy Kowalczyk.

  Decyzją doktora Kowalczyka siedem psów zostało przewiezionych na badania weterynaryjne, a następnie umieszczono je w schronisku dla zwierząt. Dwa martwe zwierzęta zostały zabrane przez firmę zajmującą się utylizacją.

  - 41-letni właściciel posesji został zatrzymany - mówi rzeczniczka łowickiej policji. - Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Sprawa została przekazana do zbadania łowickiej prokuraturze.

  - Już kilka lat temu mieliśmy sygnały, że trzymanym przez tego człowieka psom źle się dzieje - mówi Grażyna Wołynik, prezes Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt. - Daliśmy mu czas na to, aby polepszył warunki ich bytowania. Zrobił dla nich boksy i wglądało na to, że wszystko jest w porządku. Jak się okazało, zawiódł nas na całej linii.

  Pani prezes zapowiada, że w związku z tą sytuacją stowarzyszenie nie będzie już dawać drugiej szansy właścicielom źle traktowanych czworonogów.

  CZYTAJ TEŻ: Weterynarz zabił psa. Staje przed sądem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ludzie

  miska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  wiecie co zastanówcie się co piszecie skoro czytacie teksty w ktorych jest tylko troche prawdy nie lubie takich ludzi a boksy to wam by sie przydały a włascicielowi psów szkoda ze nie piszą tu...rozwiń całość

  wiecie co zastanówcie się co piszecie skoro czytacie teksty w ktorych jest tylko troche prawdy nie lubie takich ludzi a boksy to wam by sie przydały a włascicielowi psów szkoda ze nie piszą tu całej prawdy a takie coś można zglosic za opublikowanie bez zgody wiec za glupie komtetarze też można ukarac pisze żeby ludzie zyli w normalnym śiecie a te osoby co to czytaja i glupio komentują niech sie wezmą do pracyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  boksy

  Pitbull (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

  Sqrwysyna do boksu i miskę wody!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SUGESTIA

  ADAM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 17

  JEMU TAKŻE NALEŻY SIĘ BOKS, PRZYNAJMNIEJ NA DWA LATA.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  55555555555

  .... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 7

  ... i niech tam siedzi o samej wodzie albo i bez zwyrodnialec !!!

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny