ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Ile się zarabia w województwie?

  Rozwiń
  ZOO w Łodzi. Młody wielbłąd bryka, kazuar poluje

  ZOO w Łodzi. Młody wielbłąd bryka, kazuar poluje

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Nadal nie znamy imienia młodego wielbłąda dwugarbnego. Na razie wiadomo tylko, że będzie zaczynać się na literę „H”

  Nadal nie znamy imienia młodego wielbłąda dwugarbnego. Na razie wiadomo tylko, że będzie zaczynać się na literę „H” ©Paweł Lacheta

  Na wybiegu w łódzkim ogrodzie zoologicznym podziwiać można między innymi brykającego młodego wielbłąda i polującego kazuara.
  Nadal nie znamy imienia młodego wielbłąda dwugarbnego. Na razie wiadomo tylko, że będzie zaczynać się na literę „H”

  Nadal nie znamy imienia młodego wielbłąda dwugarbnego. Na razie wiadomo tylko, że będzie zaczynać się na literę „H” ©Paweł Lacheta

  Wakacje to doskonały czas na zaplanowanie wizyty w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi. W minionym półroczu zoo świętowało kilka spektakularnych sukcesów hodowlanych. Na początku lata młode zaczęły stawiać coraz śmielsze kroki na swoich wybiegach.

  - Bardzo zabawny jest zwłaszcza mały wielbłąd (przyszedł na świat w kwietniu - red.) - mówi Barbara Wicińska, dyrektor działu hodowlanego w łódzkim zoo. - Młody często zaczepia swoją matkę, skubie ją lub wspina się na nią, gdy ta leży. Prowokuje ją do tego, żeby go goniła. Samica jednak zazwyczaj nie reaguje na te zaczepki.

  CZYTAJ TEŻ: ZOO w Łodzi. Orientarium zbudują robotnicy zatrudnieni na czarno?

  Wyjątkowo aktywny jest również jeden z trojga małych kazuarów hełmiastych, blisko dwumetrowych (dorosłe osobniki) ptaków z lasów deszczowych w północno-wschodniej Australii i Nowej Gwinei. Malce wykluły się w czerwcu, co było wielkim sukcesem hodowlanym łódzkiego zoo. Obecnie nie ma innych młodych osobników tego gatunku w żadnym z europejskich ogrodów zoologicznych.

  - Najbardziej aktywny jest najmniejszy z trojga młodych. Cały czas buszuje w trawie, biega i poluje na owady. To zabawne, bo widać w nim taką „dziecięcą” radość z polowania. Pozostałe młode zadowalają się pokarmem, który otrzymują od opiekunów - mówi Barbara Wicińska. - Bardzo ciekawskie są również młode puchacze (nadal jeszcze pokryte puchem), które chętnie przyglądają się odwiedzającym.

  ZOBACZ TEŻ: ZOO w Łodzi. Papugi mają nową wolierę [ZDJĘCIA]

  Jak twierdzi Maria Kaczmarska, rzecznik łódzkiego zoo, jednymi z jej ulubionych zwierząt są lemury katta. - Te sympatyczne zwierzątka doczekały się w tym roku kilku malców, przez co przy ich wybiegu zawsze jest mnóstwo ludzi, którzy patrzą jak maluchami opiekują się ich rodzice. Widać na przykład, jak malce „podróżują” na plecach matek lub są przez nie karmione - mówi Maria Kaczmarska.

  Pracownicy ogrodu szykują się do przyjścia na świat nowych mieszkańców zoo. Prawdopodobnie również jedna z zebr będzie miała wkrótce potomstwo. Samica jest obecnie bardzo otyła i można spodziewać się, że młode zebry pojawi się jeszcze w lipcu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo