Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZSP nr 1 w Łowiczu przygotowuje nowe pracownie oraz staje się bardziej przyjazny dla niepełnosprawnych

Rafał Klepczarek
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu stale rozbudowuje bazę dydaktyczną oraz staje się bardziej przyjazny dla uczniów niepełnosprawnych.

- W czasie wakacji, po przebudowie części warsztatów szkolnych powstanie stacja kontroli pojazdów, wyposażona w najnowocześniejsze na rynku urządzenia kontrolno-diagnostyczne - informuje Iwona Więsek, nauczycielka w ZSP nr 1 w Łowiczu. - Młodzież przygotowująca się do pracy w branży motoryzacyjnej będzie tam doskonalić umiejętności związane z diagnozą samochodu. Uczestnicząc w przeprowadzaniu przeglądów rejestracyjnych pojazdów, uczniowie będą zapoznawali się ze specyfiką zawodu diagnosty. Ważnym aspektem prowadzonych badań technicznych pojazdów będzie analizowanie ich procedury i wymagań określonych odpowiednimi przepisami. Młodzież pozna zadania, jakie realizują diagności samochodowi, co pomoże w podjęciu decyzji o pracy w tym zawodzie - dodaje przedstawicielka ponadgimnazjalnej "jedynki".

W okresie wakacyjnym powstanie także nowa pracownia obrabiarek CNC wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia: tokarkę i frezarkę numeryczną. Tokarka numeryczna służy do obróbki metali metodą skrawania. To jeden z popularniejszych procesów produkcyjnych, wykorzystywany podczas przygotowywania elementów do maszyn i urządzeń z wielu dziedzin produkcji oraz licznych konstrukcji użytkowych. Frezarka CNC służy do kształtowania materiałów poprzez obróbkę: płaszczyzn, rowków, uzębień, kanałków. Każde z urządzeń będzie posiadało możliwość zmiany oprogramowania oraz odpowiedni do programu pulpit sterujący.

Pracownia eksploatacji urządzeń mechatronicznych przejdzie gruntowny remont: gipsowanie i malowanie ścian. Położona zostanie podłoga z żywicy epoksydowej oraz zmienione oświetlenie. Sala ta zostanie wyposażona również w nowoczesną tablicę multimedialną oraz meble szkolne. Do pracowni zakupiony zostanie robot przemysłowy wraz ze stanowiskiem montażu, panelem i komputerem do programowania i obsługi. Młodzież będzie poznawać budowę i zastosowanie robotów, a także uczestniczyć w zajęciach praktycznych dotyczących manipulacji oraz montażu za pomocą robota.

Iwona Więsek informuje, iż ponadto w budynku B, przy wejściu głównym, wybudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na schodach prowadzących na I piętro zamontowana będzie platforma (winda dla wózków). Wyrównane zostaną również poziomy korytarzy, aby ułatwić poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki