Związki zawodowe przeciw likwidacji AN-ów

  Związki zawodowe przeciw likwidacji AN-ów

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Komunalnej złożył w poniedziałek w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim i Radzie Miejskiej Łodzi wniosek o unieważnienie uchwały rady, zgodnie z którą od lipca ma być zlikwidowanych 25 łódzkich administracji nieruchomości. Zamiast nich ma zostać utworzonych pięć Administracji Zasobów Komunalnych. Pracownicy obecnych administracji nieruchomości obawiają się masowych zwolnień. Szacuje się, że pracę może stracić nawet około 140 osób.
  Związki zawodowe przeciw likwidacji AN-ów.

  Związki zawodowe przeciw likwidacji AN-ów. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Jakub Pokora

  - Naszym zdaniem, uchwała likwidująca administracje nieruchomości jest nieważna. W złożonym wniosku przytoczyliśmy szereg argumentów, które zajmują cztery strony. Żądamy usunięcia tych nieprawidłowości. Jeśli do tego nie dojdzie, złożymy wniosek do sądu. A wtedy do czasu orzeczenia sądu nie będzie można wprowadzić w życie tej uchwały - powiedział Paweł Galiński, przewodniczący zarządu Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Komunalnej.

  Zdaniem władz Łodzi, potrzebna jest gruntowna reforma w sektorze administracji nieruchomościami. Planowane oszczędności mają w 2014 roku sięgnąć 11,4 mln zł. Pracę mają zachować tylko najlepsi. Na początku wszyscy pracownicy AN przejdą do AZK. Nowi dyrektorzy w ciągu trzech miesięcy przygotują strukturę zatrudnienia dla swoich jednostek. Limity zatrudnienia mają być znane do końca września.

  Wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień przekonuje, że zmniejsza się zasób komunalnych nieruchomości, co oznacza, że nie ma potrzeby zatrudniania aż tysiąca pracowników. AKZ mają mieć taką strukturę, aby było jak najwięcej administratorów. Obecnie pracuje ich 277. Po reformie potrzeba będzie 350.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  No tak w koncu trzeba bedzie zwolnic paru niepotrzbnych urzednikow.
  W Polsce mamy juz zbyt wielu urzednikow - potrzeba czesc z nich zwolnic bo niewiele robia.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo