ZWiK przekaże darowiznę powodzianom z Dubidz pod Pajęcznem

  ZWiK przekaże darowiznę powodzianom z Dubidz pod Pajęcznem

  Jolanta Baranowska, Zbigniew Rybczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tak wyglądało gospodarstwo państwa Piątków w czasie czerwcowej powodzi
  1/2
  przejdź do galerii

  Tak wyglądało gospodarstwo państwa Piątków w czasie czerwcowej powodzi ©Zbigniew Rybczyński

  Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi przekaże 4,5 tys. zł darowizny państwu Zenonowi i Marii Piątkom ze wsi Dubidze w powiecie pajęczańskim. Gospodarstwo państwa Piątków ucierpiało najbardziej podczas czerwcowej powodzi.
  Miejska spółka ZWiK w Łodzi zdecydowała, że pomoże rodzinie, która ucierpiała w wyniku powodzi. Chodzi o małżeństwo z gminy Dubidze, przez którą w czerwcu przeszła ogromna ulewa.

  - Nasza firma zdecydowała się na przekazanie pomocy dla najbardziej poszkodowanych przez żywioł państwa Piątków - mówi Anna Bylewska-Juszczak z wydziału komunikacji społecznej łódzkiego ZWiK. - Darowizna będzie wynosiła 4 tys. 500 zł. Przekażemy ją przelewem, ale symboliczny czek zostanie wręczony rodzinie przez prezesa spółki w środę.

  Państwo Maria i Zenon Piątkowie to małżeństwo, które mieszka razem z dorosłą córką. - Na pewno wszyscy pamiętają nocną ulewę, która nawiedziła gminę Dubidze 11 czerwca - dodaje Anna Bylewska-Juszczak. - Połowa wsi Dubidze została wtedy zalana. Największe straty poniosła wtedy rodzina państwa Piątków.

  Rodzina dostała pieniądze z ubezpieczenia, ale ta pomoc okazała się niewystarczająca. - Piątkowie nie są bogatą rodziną, ale bardzo honorową - dodaje pracownik wydziału komunikacji społecznej w ZWiK. - Mieszkają w nie najlepszych warunkach. Ale nie korzystają z pomocy opieki społecznej. A do tego pan Zenon niedawno złamał nogę. Do tej rodziny powinna trafić pomoc. Niech darowizna z funduszy firmy będzie wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu.

  Mieszkańcy Dubidz przeżyli w czerwcu dramatyczne chwile. Po ulewnych deszczach zalane zostały piwnice domów, budynki gospodarcze, a w kilku gospodarstwach woda dostała się także do mieszkań. Straty były ogromne. Na ulicy było około 70 cm wody. Strażacy próbowali opanować sytuację, ale woda cały czas napływała wartkim strumieniem z okolicznych, wyżej położonych miejscowości.

  - Gdy kończyłem wypompowywać pierwszą wodę, nagle nie wiadomo skąd nadeszła potężna fala - opowiada Zenon Piątek. - Nie było nawet szans, żeby próbować ratować np. meble. Piwnice były całkowicie zatopione, a w całym mieszkaniu było około 20 cm wody. Praktycznie dorobek całego życia poszedł na marne. Jedynie trochę odzieży udało się uratować.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo