Zwycięstwo i porażka hokeistów TME ŁKH Łódź. Kiepskie drugie tercje

Z wyjazdu na północ hokeiści TME ŁKH wrócili z trzema punktami - informuje redaktor Wojciech Filipiak.

Hokeiści TME ŁKH odnieśli zwycięstwo nad Stoczniowcem 4:2 (1:0, 0:1, 3:1). Bramki zdobyli Daniił Lenkiewicz i Maksim Citok.

W drugim meczu poszło gorzej, bo zespół TME ŁKH przegrał w Toruniu z Sokołami 5:9 (2:2, 0:5, 3:2). Dla ŁKH gole strzelali Artiom Letiuk (3), Vaclav Rziha i Wladimir Pietrowski, a dwie bramki dla rywali w nieudanej dla łodzian trzeciej tercji zdobył między innymi wychowanek ŁKH Jan Walczak, członek kadry do lat 20.

Zwracają uwagę przegrane drugie tercje w obu meczach, w spotkaniu z Sokołami to była wręcz klęska.

Czołówka tabeli (Polonia Bytom - 48 punktów, Naprzód - 40, KH Opole - 33) jest już ustabilizowana, ale trwa walka o miejsce w ośmiodrużynowym play-off. Siódme miejsce zajmują Niedźwiadki z Sanoka - 24, ósme ŁKH - 22, dziewiąte SMS Katowice - 21 i dziesiąte w czternastodrużynowej I lidze MOSM Tychy - 20 punktów.

Następne mecze rozegrane zostaną dopiero w styczniu. W najbliższy weekend (od piątku do niedzieli) w hali na Retkini trwać będzie eliminacyjny turniej ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w kategorii juniorów młodszych z udziałem ŁKH, Niedźwiadków Sanok i Unii Oświęcim.