18. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run już w najbliższą sobotę w Łodzi

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Ok. 4000 biegaczy pojawi się w sobotnie popołudnie na głównej ulicy Łodzi. Wszystko za sprawą 18. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Ok. 4000 biegaczy pojawi się w sobotnie popołudnie na głównej ulicy Łodzi. Wszystko za sprawą 18. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Wracamy. To słowo z ust organizatorów pada w ostatnich tygodniach bardzo często. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wywołaną przez koronawirusa, nastąpi powrót jednej z najpopularniejszych „dyszek” w Polsce. Łódź dla wielu biegaczy, a zwłaszcza Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run to przystanek na mapie biegowej, na którym nie można się nie zatrzymać. Niektórzy przyjeżdżają po to, by pobić rekord życiowy, inni dla rywalizacji, a jeszcze inni, by dobrze pobawić się i wziąć udział w tak dużym evencie.
Frekwencja podczas 18. edycji byłaby pewnie jeszcze wyższa, ale organizatorzy zdecydowali się przyjąć 4000 zawodników. Już dziś jednak zapowiadają, że w kolejnych latach ta liczba może wzrosnąć dwukrotnie.

Zapraszają prezydent Łodzi i marszałek województwa
Do Łodzi zaprasza prezydent miasta Hanna Zdanowska: - Troszeczkę nam się opóźniły te 18 urodziny i wejście w dorosłość, ale cieszę się, że po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć na ulicach naszego miasta najbardziej łódzki ze wszystkich biegów odbywających się w Łodzi. Organizatorom i sponsorowi tytularnemu chciałabym pogratulować wytrwałości, dzięki której po rocznej przerwie znów będziemy mogli kibicować biegaczom. Myślę, że dla tych, którzy przyjadą do nas z innych regionów Polski będzie to fajny weekend spędzony w Łodzi, a dla naszych mieszkańców będzie to kolejny asumpt do tego, żeby po raz kolejny spędzić czas na Piotrkowskiej - mówi prezydent Hanna Zdanowska.

Niewykluczone, że w biegu weźmie udział wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. - Jeśli czas pozwoli, to na pewno stawię się na starcie tej imprezy - zapowiedział na briefingu prasowym.

Organizatorzy informują, że biuro zawodów będzie zlokalizowane przy ul. Ogrodowej 8 w Ogrodowa Office. Łodzianie proszeni są o pobieranie pakietów w czwartek i piątek w godz. 15:00- 20:00. W sobotę biuro zawodów będzie obsługiwało przede wszystkim przyjezdnych. - To nie jest tak, że łodzianom nie wydamy pakietów w dniu imprezy, ale prosimy, by, jeśli to możliwe, pofatygowali się do nas dzień lub dwa dni wcześniej. Chodzi o to, by w sobotę nie tworzyły się długie kolejki, by zachować bezpieczeństwo sanitarne - tłumaczą przedstawiciele Akademii Sport i Zdrowie. Przy okazji przypominają, że do biura trzeba będzie wchodzić w maseczkach.

,,Po biegu zapraszamy na poczęstunek na Starym Rynku oraz prezentację zwycięzców w kategoriach wiekowych i branżowych'' - Robert Blesiński

Czym ten bieg będzie #się różnił od poprzednich?
Tegoroczny bieg, będzie pod wieloma względami różnił się od poprzednich. Przede wszystkim zmienia się formuła startu. - Będziemy wypuszczać zawodników falami, ale co 15 minut. To oznacza, że ostatni biegacze wyruszą na trasę dopiero po 17:00 - informuje dyrektor sportowy zawodów Jacek Chmiel.
- Ostatnich zawodników przywitamy na mecie ok. 18.20. Później zapraszamy na poczęstunek na Starym Rynku oraz prezentację najlepszych biegaczy w wielu kategoriach wiekowych i branżowych - dodaje współorganizator Robert Blesiński
Każdy z uczestników będzie mógł wygrawerować swój czas o raz miejsce na medalu.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run to także akcje charytatywne.
Tomasz Cieślak - przedstawiciel sponsora tytularnego Rossmann Polska powiedział: - Podczas 18. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w godz. 14:00 - 19:00 będzie możliwość zapisania się do bazy Fundacji DKMS. Każdy kto chciałby pomóc osobom chorym na nowotwory krwi, zarówno dzieciom, jak i dorosłym będzie miał taką możliwość.
Co trzeba zrobić, by zapisać się do bazy DKMS?
Wystarczy poświęcić 10 minut na wypełnienie formularza rejestracyjnego i pobierać wymaz z wewnętrznej strony policzka. W ten sposób dajemy szansę wielu chorym na nowe życie. Więcej
informacji o Fundacji DKMS znajdziesz na stronie www.dkms.pl.
W tym roku Akademia Sport i Zdrowie współpracuje z Fundacją JiM. Zbierane są pieniądze na działania statutowej łódzkiej fundacji.
Ile wynosi limit czasu #na pokonanie trasy?

Wyciąg z regulaminu: Termin, miejsce i przebieg imprezy:

Bieg główny na 10 km z atestem - 18 września 2021 roku (sobota)

Pierwsza fala (1 strefa+ 6 strefa) - godz. 16.00

Druga fala (2 strefa) - godz. 16:15

Trzecia fala (3 strefa) - godz. 16:30

Czwarta fala (4 strefa) - 16:45

Piąta fala (5 strefa) -godz. 17:00

Limit czasu na przebiegnięcie trasy (90 minut) jest liczony od startu ostatniej piątej fali.

We wszystkich biegach będzie elektroniczny pomiar czasu.

Start będzie następował co 15 minut zgodnie z obostrzeniami związanymi z epidemią Sars Cov 2 w pięciu falach i pierwsza fala startowa będzie się składać z zawodników pierwszej strefy czasowej i ostatniej strefy czasowej. Zawodnicy pierwszej fali będą ustawieni: na początku zawodnicy I strefy czasowej i zaraz za nimi zawodnicy VI strefy czasowej. Pozostałe fale startowe pokrywają się ze strefami czasowymi - czyli II strefa czasowa to II fala startowa, III strefa czasowa, to III fala startowa itd.

Trzeba w związku z tym przestrzegać poleceń organizatora i służb porządkowych.

Strefa I wynik poniżej 40 min. żółta

Strefa II wynik 40-45 min. zielona

Strefa III wynik 45,01 - 50 min. czerwona

Strefa IV wynik 50,01 - 55 min. niebieska

Strefa V wynik 55,01 - 60 min. pomarańczowa

Strefa VI wynik powyżej 60 min. szara.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Samsung

Samsung UE32T4302

1 319,00 zł958,00 zł-27%
miejsce #2

Xiaomi

Xiaomi Mi LED TV P1 32"

1 199,00 zł889,00 zł-26%
miejsce #3

Samsung

Samsung QE50Q67A

3 198,00 zł2 399,00 zł-25%
miejsce #4

Samsung

Samsung UE55AU7172

2 443,00 zł1 845,00 zł-24%
miejsce #5

Xiaomi

Xiaomi Mi LED TV P1 43"

1 918,00 zł1 488,00 zł-22%
miejsce #6

Philips

PHILIPS 65PUS7556

2 472,00 zł2 199,00 zł-11%
Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki