Akademia Młodego Ekonomisty w Łodzi. Wydział Zarządzania UŁ zaprasza na bezpłatne zajęcia

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Jedno ze spotkań poprzedniej edycji Akademii Młodego Ekonomisty na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego
Jedno ze spotkań poprzedniej edycji Akademii Młodego Ekonomisty na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego Akademia Młodego ekonomisty
Udostępnij:
Przewidziano zajęcia z zarządzania konfliktem, trendów w marketingu, komunikacji interpersonalnej, analizy wskaźnikowej przedsiębiorstwa i globalizacji

Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia letniej edycji Akademii Młodego Ekonomisty, przeznaczonej dla uczniów klas VII szkół podstawowych oraz II i III w gimnazjach. Gospodarzem tych spotkań w naszym regionie jest Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Akademia to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany od prawie 9 lat. Ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Zajęcia w ramach Akademii w naszym regionie odbywają się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (w jego siedzibie przy ul. Matejki 22/26).

Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Spotkania Akademii mają charakter interaktywny i - jak podkreśla organizator - realizowane są w formule „edutainment”, czyli nauki poprzez zabawę.

Pierwsza część spotkania to wykład prowadzony przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów współpracujących z fundacją.

W drugiej części - praktycznej - każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora i inwestora giełdowego.

W nadchodzącej edycji przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania konfliktem, trendów w marketingu, komunikacji interpersonalnej, analizy wskaźnikowej przedsiębiorstwa, a także globalizacji.

W poprzedniej edycji (jesienią 2017 r.) młodzi łodzianie zdobywali wiedzę o badaniach marketingowych (na bazie wykładu pt. „Historia pieczonego schabu”, czyli skąd wiemy, czego pragną klienci) oraz o „podziwianych firmach świata”.

Akademicki charakter nadaje projektowi nie miejsce odbywania się zajęć - czyli publiczna uczelnia - ale również to, że każdy młody „student” otrzymuje indeks, w którym jest odnotowywana jego obecność na wykładach.

Uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpią do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej, mają szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród i otrzymanie dyplomu laureata Akademii.

Natomiast zaliczenie semestru uzyskują wszyscy „studenci”, który wezmą udział w co najmniej czterech spotkaniach.

Dodatkową wartością projektu są równoległe zajęcia dla rodziców i opiekunów młodzieży. Ich tematyka dotyczy wychowania oraz kształtowania kompetencji społecznych oraz postaw przedsiębiorczych u młodzieży.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu Akademii Młodego Ekonomisty, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie internetowej: www.gimversity.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie