Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aukcja prac Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sieradzu ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Aukcja prac Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sieradzu
Aukcja prac Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sieradzu Fot. Dariusz Piekarczyk
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu zorganizowano w piątek aukcję prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.Licytowano 21 prac. Istniała także możliwość zakupu poza licytacją. Można było także kupić ozdoby świąteczne.

- Po raz 23 mamy licytację prac osób niepełnosprawnych Warsztatów Terapii Zajęciowej - mówi Grzegorz Delida, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu. - Jest ona związana ze światowymi obchodami osób z niepełnosprawnościami, który w tym roku wypada 3 grudnia. Aukcje od lat cieszą się dużym zainteresowaniem a pieniądze uzyskane z tego tytułu przeznaczamy na sfinansowanie wyjazdów bądź wycieczek osób z niepełnosprawnościami. W ubiegłym roku udało się pojechać do Kołobrzegu, Świnoujścia, czyli nad Bałtyk. Wyjazd dofinansował nam nasz Urząd Miasta. Dodam, że planujemy 21 grudnia wieczerzę wigilijną dla osób starszych i samotnych. Pod opieką MOPS ma ponad 1000 osób. To opieka w różnych formach, a pomagamy osobom chorym, starszym, niepełnosprawnym. To nie tylko pomoc finansowa, ale także pobyty w Domu Dziennego Pobytu, Klubie Seniora, Ośrodek Adaptacyjny, czy wspomniane Warsztaty Terapii Zajęciowej. W ostatnim czasie przybywa nam osób starszych i samotnych.

- Jestem 13 lat zastępcą prezydenta miasta i w tej akcji biorę praktycznie czynny udział każdego roku - mówi z kolei Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza. - To pożyteczna akcja, bo pokazuje, ze uczestnicy warsztatów są potrzebni, dostrzegalni. Niebagatelny jest także akcent finansowy.

- To bardzo potrzebna inicjatywa - zauważa starosta sieradzki Mariusz Bądzior. - Z jednej strony mobilizuje osoby z dysfunkcjami do tego żeby chciały coś dać od siebie. Widząc nas uczestniczących w akcji one czują się potrzebne, ważne. Ważny jest tu także gest serca.

Aukcję znakomicie poprowadził Michał Sitarek z sieradzkiego magistratu.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki