MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Baner kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmu na płocie spółki z udziałem miasta Łódź

md
Baner z wizerunkiem posła Krzysztofa Piątkowskiego w towarzystwie Donalda Tuska, zawisł na ogrodzeniu Łódzkiego Rynku Hurtowego S.A., spółki, w której ponad 20 proc. udziałów ma miasto Łódź.
Baner z wizerunkiem posła Krzysztofa Piątkowskiego w towarzystwie Donalda Tuska, zawisł na ogrodzeniu Łódzkiego Rynku Hurtowego S.A., spółki, w której ponad 20 proc. udziałów ma miasto Łódź. Sebastian Bulak/FB
Baner z wizerunkiem posła Krzysztofa Piątkowskiego w towarzystwie Donalda Tuska, zawisł na ogrodzeniu Łódzkiego Rynku Hurtowego S.A., spółki, w której ponad 20 proc. udziałów ma miasto Łódź. "Od kiedy miasto Łódź poprzez spółki miejskie promuje kandydatów Koalicji Obywatelskiej na posłów?" - takie pytanie łódzki radny PiS Sebastian Bulak zamierza zadać prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej (PO).

Radny Bulak po tym, jak spostrzegł baner wyborczy posła Piątkowskiego na ogrodzeniu Zjazdowej, swoimi wątpliwościami podzielił się poprzez media społecznościowe.

"Banery byłego wiceprezydenta Miasta Łodzi obecnego Posła na Sejm RP Krzysztofa Piątkowskiego zawisły na Łódzkim Rynku Hurtowym "Zjazdowa", spółki z udziałem Miasta Łodzi.

  • Od kiedy miasto Łódź poprzez spółki miejskie promuje kandydatów Koalicji Obywatelskiej na posłów ?
  • Czy Pan Poseł Krzysztof Piątkowski wystąpił o oficjalna zgodę na zawieszenie swoich banerów?
  • Czy inni kandydaci mogą też wywiesić swoją reklamę na ogrodzeniu spółki ?
  • Czy ta reklama jest legalna z punktu widzenia prawa ?
  • Ile kosztuje ekspozycja na płocie spółki ?
  • Czy Pan poseł z KO zapłacił za ekspozycję na płocie, a jeżeli nie to czy spółka wystąpi do Pana posła z żądaniem zdjęcia banerów i uiszczenia opłaty za ekspozycję?

Dodał też, że "te pytania znajdą się w oficjalnym zapytaniu do Hanny Zdanowskiej w sprawie zaistniałej sytuacji".

W kodeksie wyborczym znajduje się zapis, iż agitacji wyborczej nie można prowadzić m.in. na terenie urzędów administracji samorządu terytorialnego, nie ma zaś mowy o spółkach samorządowych, także takich, które tylko w części należą do samorządów. Zapytaliśmy zatem Cezarego Kołotę, prezesa ŁRH "Zjazdowa" o baner kandydata KO: czy poseł Piątkowski ma jego zgodę, czy ekspozycja jest odpłatna i czy swoje materiały wyborcze może na Zjazdowej eksponować każdy z kandydatów w wyborach parlamentarnych z okręgu łódzkiego.

Z odpowiedzi prezesa Cezarego Kołoty wynika, że spółka ma już 25 letnią tradycję w akceptowaniu materiałów wyborczych na swoim terenie, i to kandydatów przeróżnych partii i środowisk politycznych, natomiast fakt posiadania przez miasto Łódź mniejszościowego pakietu udziałów - jak wyjaśnia prezes Zjazdowej - "nie ma żadnego znaczenia przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody na ekspozycję banerów wyborczych".

- Od początku funkcjonowania spółka nie pobierała opłat od banerów umieszczanych podczas kampanii wyborczych propagując w ten sposób słuszną ideę masowego udziału w wyborach - odpowiada nam prezes Cezary Kołota. - Również podczas obecnej kampanii wyborczej. Banery umieścić mogą wszyscy kandydaci do sejmu i senatu którzy zgłoszą się do spółki i uzyskają zgodę na ich ekspozycję. Zarówno pan Krzysztof Piątkowski jak i kilku innych kandydatów z różnych środowisk politycznych zwróciło się do spółki i uzyskało na to zgodę. Ich banery wkrótce zostanę zamieszczone. Niestety zdarzają się również kandydaci którzy nie szanując przepisów prawa i zasad dobrych obyczajów próbują montować banery bez zgody czy wręcz wiedzy Spółki. Tych banerów nie pozwolimy zamieszczać.

Wybory odbędą się 15 października. W wyborach z 2019 roku w okręgu łódzkim (Łódź oraz powiaty łódzki wschodni i brzeziński) Po czterech posłów do Sejmu wprowadziła Koalicja Obywatelska oraz prawo i Sprawiedliwość, a dwa mandaty zdobyła Lewica.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki