MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brązowy medal Nikoli Szuby z KS Olimp Łódź. Youth League Poreć 2024

Nikola Szuba wywalczyła brązowy medal w kategorii U14 w kategorii wagowej – 52 kg Fot. KS Olimp Łódź
Kolejny medal Olimpu w oficjalnych zawodach World Karate Federation stał się faktem. Nikola Szuba wywalczyła brązowy medal w kategorii U14 w kategorii wagowej – 52 kg. Jest to medal wywalczony w zawodach Youth League (Liga Światowa karate), zawody odbyły się w chorwackim Poreć, a na starcie stanęli zawodnicy z 70 państw - informuje prezes i trener KS Olimp Łódź Maciej Gawłowski.

Relacjonuje Maciej Gawłowski: Jest to największy dotychczasowy sukces Nikoli choć warto przypomnieć że Nikola Szuba sięgnęła trzy tygodnie temu po Mistrzostwo Polski w kategorii kadet (14-15 lat).

Tym razem zadanie było dużo trudniejsze. Nikola w pierwszej walce uległa po bardzo wyrównanej walce zawodniczce z Rumuni 2:1, jednak w związku z tym że Rumunka dostała się do finału (a potem go wygrała) Nikola dostała szanse walk w repasażach.
Nikola przystąpiła do walk bardzo zmobilizowana i kolejno wygrywała z zawodniczkami z Chorwacji 8:0, Anglii 4:0, Ukrainy 5:3. W walce o brązowy medal pokonała zawodniczkę z USA poprzez wskazanie sędziów przy stanie 1:1.

Cieszymy się z sukcesu Nikoli Szuby, przedstawicielki młodego pokolenia Olimpu, cieszymy się że rosną następcy naszej seniorskiej kadry.
Kolejną porcję emocji i powody do zadowolenia przynieśli nam Dominik Dziuda i Maja Woźniak którzy wywalczyli 5 miejsca.
Dominik w kategorii U21 – 67 kg, w pierwszej walce pokonał pewnie zawodnika z Belgii 8:0, w kolejnej rundzie zmierzył się z Niemcem Mohamedem Ozdemirem, walka wyrównana, końcówka jednak dla Niemca i przegrana 0:3. Niemiec ostatecznie wygrywa zawody a Dominik rozpoczyna repasaże.

Wygrana z zawodnikiem Chorwacji 2:0, potem zwycięstwo z Bośniakiem 1:0, potem zwycięstwo z Włochem i walka o brązowy medal z zawodnikiem z Ukrainy zakończona minimalną przegraną 1:0. 6 dobrych walk, szanujemy to piąte miejsce.
Maja Woźniak w kategorii U14 + 52 kg kolejno walczyła z: zawodniczką z USA, 3:3 wygrana poprzez przewagę senshu, następnie pokonała zawodniczkę z Egiptu 7:4, potem Słowaczkę pokonuje 4:3, w walce ćwierćfinałowej ulega Ukraince 9:1, Ukrainka dostaje się do finału a potem wygrywa te zawody a Maja walczy w repasażach. W pierwszej walce pokonuje Chorwatkę 3:3 poprzez przewagę senshu, w walce o brąz ulega 3:0 zawodniczce z Łotwy.

Bardzo dobry start Mai Woźniak i piąte miejsce z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.
Punktowane miejsce 9 wywalczyła jeszcze Antonina Żurawska w kategorii U21 – 61, dobrze zaprezentował się Łukasz Bankowski w kategorii U21 – 75 kg który odpadł w 3 rundzie.
Wracamy zadowoleni, kolejne doświadczenia i kolejne emocje z udziałem zawodników Olimpu.
Zawodnicy z Polski wywalczyli 4 medale brązowe, cieszymy się że mamy w tym swój udział. Ogólnie zawodnicy Polscy dziewięciokrotnie zajmowali miejsca punktowane a 4 takie miejsca zajęli zawodnicy Olimpu.
Gratulujemy wszystkim udanych startów a teraz już czas na zasłużone krótkie wakacje - kończy Maciej Gawłowski.