Budowa S14: rusza drugi etap przetargu na wykonawcę...

  Budowa S14: rusza drugi etap przetargu na wykonawcę zachodniej obwodnicy Łodzi

  Marcin Bereszczynski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budowa S14: rusza drugi etap przetargu na wykonawcę zachodniej obwodnicy Łodzi
  1/15
  przejdź do galerii
  Politycy PiS zapewnili, że będzie zbudowana droga ekspresowa S14, czyli zachodnia obwodnica Łodzi. W poniedziałek podpisana została decyzja o przystąpieniu do drugiego etapu przetargu na wykonawcę S14.
  W poniedziałek, 14 listopada, zapadła decyzja o rozpoczęciu drugiego etapu przetargu na wyłonienie wykonawcy drogi ekspresowej S14. Nie oznacza to jeszcze, że trasa na pewno zostanie zbudowana, chociaż politycy PiS zapewniają, że zachodnia obwodnica Łodzi powstanie do 2020 roku.

  Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podpisał decyzję o przystąpieniu do drugiego etapu przetargu na budowę S14.

  Spotkanie dla prasy odbyło się pod Łodzią na wybudowanej już drodze S14 w pobliżu węzła drogowego Pabianice Północ. Było ono reakcją na ataki polityków PO, którzy zarzucali rządowi PiS, że rezygnuje z tej inwestycji.

  Budowa drogi S14. Bunt samorządów w walce o drogę ekspresową S14

  Bunt podniosły też samorządy, które leżą wzdłuż trasy S14. Wykonawca S14 miał być wyłoniony na przełomie listopada i grudnia, ale na razie odbył się tylko pierwszy etap przetargu, czyli weryfikacja potencjału firm, które chcą budować tę trasę. Drugi etap, który ma rozpocząć się 30 listopada, ma polegać na składaniu ofert cenowych przez firmy, które przebiły się przez pierwszy etap.

  Drogę S14 podzielono na dwa odcinki. Pierwszy chce zbudować 21 firm lub konsorcjów, a drugi 20 podmiotów. Pierwszy odcinek ma mieć 12,2 km i prowadzi od węzła Łódź Lublinek do węzła Łódź Teofilów z budową tego węzła. Drugi odcinek ma 16,3 km i prowadzi od węzła Łódź Teofilów do drogi krajowej nr 91 w Słowiku z włączeniem trasy do węzła Emilia.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem 7 - 13 listopada października 2016 r.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY