Budowa Trasy W-Z. Dodatkowe światła na trzech skrzyżowaniach...

  Budowa Trasy W-Z. Dodatkowe światła na trzech skrzyżowaniach [MAPA]

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budowa Trasy W-Z. Dodatkowe światła na trzech skrzyżowaniach [MAPA]
  1/2
  przejdź do galerii
  Już w połowie października na trzech skrzyżowaniach mają zostać umieszczone tymczasowe sygnalizacje, których zadaniem jest upłynnienie ruchu na objazdach modernizowanego odcinka Trasy W-Z. Chociaż na al. Mickiewicza i Piłsudskiego (między Kilińskiego a Wólczańską) ruch kołowy ma zostać znacznie ograniczony dopiero od 4 listopada, to sygnalizacje staną wcześniej, by kierowcy się do nich przyzwyczaili.
  Sygnalizatory zostaną umieszczone na skrzyżowaniach Milionowa - Kilińskiego, Wólczańska - Czerwona oraz Tuwima - Przędzalniana.

  W dwóch pierwszych przypadkach może się okazać, że sygnalizacja nie za bardzo ruch upłynni. Przyczynić się do tego mogą zmotoryzowani, którzy nie przestrzegają zakazu postoju i zatrzymywania się. Na ul. Milionowej i Wólczańskiej zaparkowane auta zajmują sporą część jezdni.


  Na ul. Milionowej dużo samochodów stoi w pobliżu szpitala im. Jonschera. Gdy zaparkowane są po obu stronach jezdni na fragmencie od Przędzalnianej do Łęczyckiej, innym zmotoryzowanym trudno się minąć.

  Zimą, gdy pobocze dodatkowo zajmują zaspy, mijające się auta mają jeszcze mniej miejsca. Dlatego kierowcy jadą w żółwim tempie. Tak jest przy obecnym natężeniu ruchu, a jeśli spora część kierowców przeniesie się od listopada z al. Piłsudskiego na ul. Milionową, korek gwarantowany.

  Na ul. Czerwonej jeden pas ruchu blokują zwykle rodzice, którzy dowożą dzieci do szkoły w pobliżu ul. Wólczańskiej. Akurat tam, gdzie ma stanąć tymczasowa sygnalizacja. Wystarczy, że kilka osób otworzy drzwi aut zaparkowanych na poboczu i już tworzy się korek.

  Jak straż miejska zamierza rozwiązać ten problem?

  - W przypadku ul. Milionowej interweniujemy naprawdę często. Dotyczy to okolic szpitala im. Jonschera i ul. Częstochowskiej, gdzie znajduje się urząd pracy. Rzeczywiście parkuje tam wielu kierowców, lekceważąc zakazy. Zgłasza nam to wielu okolicznych mieszkańców - przyznaje Radosław Kluska, rzecznik straży miejskiej. - Jednak ze względu na sporą rotację aut, nasze interwencje nie zawsze są skuteczne. Wystawiamy mandat jednemu kierowcy, a po chwili w tym samym miejscu parkuje drugi.

  Straż miejska w tej sprawie zamierza konsultować się z policją.

  - Na razie wytyczne co do naszych działań podczas modernizacji trasy W-Z są takie, że szczególną uwagę musimy zwrócić na parkingi przy węzłach przesiadkowych. Zwłaszcza na parkingi bezpłatne, bo mogą się tam pojawić osoby pobierające nielegalne opłaty - podkreśla Radosław Kluska.

  - W miejsca, gdzie pojawią się spore utrudnienia w ruchu, na pewno będziemy musieli wysłać patrole - dodaje młodszy aspirant Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

  JUŻ WE WTOREK SPECJALNY DODATEK DO DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO, A W NIM:
  - trasy objazdów
  - rozkłady jazdy autobusów i tramwajów
  - dodatkowe parkingi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pogonić ludzi z Łodzi!

  cron (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Powinniśmy wprowadzić nacisk na polityke wysiedlania młodych ludzi z Łodzi. Nie będą zawozić dzieci do szkoł , odwiedzac swoich rodziców i dziadków w szpitalach i blokować jezdni parkując tam....rozwiń całość

  Powinniśmy wprowadzić nacisk na polityke wysiedlania młodych ludzi z Łodzi. Nie będą zawozić dzieci do szkoł , odwiedzac swoich rodziców i dziadków w szpitalach i blokować jezdni parkując tam. Dzieki temu nie będziemy musieli przeznaczać na budowę parkingów pieniędzy przeznaczonych na nasz pomnik - rów łódzki. Albo niech zostaną - zawsze jakiś to grosz jak sie tym cwaniaczkom mandat wystawi. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trasa WR

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Zmotoryzowani jakoś sobie poradza . Czy będą jakieś przeprawy dla pieszych na drugą stronę Wielkiego. Rowa ?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  będzie...

  ziom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Będą przeprawy promowe (zwłaszcza po deszczu...)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny