Budowa trasy W-Z: przedsiębiorcy dostaną mapy z dojazdami...

  Budowa trasy W-Z: przedsiębiorcy dostaną mapy z dojazdami [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budowa trasy W-Z: przedsiębiorcy dostaną mapy z dojazdami [ZDJĘCIA]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Kasprzak

  We wtorek przedsiębiorcy z al. Mickiewicza i Piłsudskiego, czyli odcinka łódzkiej trasy W-Z modernizowanego w pierwszej kolejności, spotkają się z przedstawicielami Zarządu Dróg i Transportu. Otrzymają szczegółowe mapy dojazdów do ich firm.
  - Spotkania z przedsiębiorcami podzielimy na cztery kwartały. Spotkamy się z nimi na zewnątrz, w pobliżu ich firm - mówi Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT.

  W poniedziałek Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora ZDiT ds. inwestycji i remontów, zapewniała, że zaproszenia na spotkania zostały wysłane w ubiegłym tygodniu. Gdyby jednak nie dotarły, przypominamy, że pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 9 przy hotelu Double Tree by Hilton (odcinek Włókniarzy - Żeromskiego).

  Dwie godziny później ZDiT stawi się przy stacji paliw BP, a w samo południe urzędnicy spotkają się przy Centralu II z przedsiębiorcami z odcinka Kościuszki - Sienkiewicza. Największym utrudnieniem dla tych przedsiębiorców będzie zaplecze budowy trasy W-Z, które powstanie przy Centralu II. Przedsiębiorcy protestują przeciw temu od kilku tygodni. Mimo tego ZDiT nie zamierza zmienić lokalizacji zaplecza.

  - Powstanie ono w ciągu tygodnia. Na jego terenie umieszczone zostaną głównie budynki socjalne - mówi Katarzyna Mikołajec.

  Z kolei o godz. 14 przy wyjeździe z parkingu Galerii Łódzkiej rozpocznie się spotkanie z przedsiębiorcami, którzy mają firmy przy odcinku Sienkiewicza - Kilińskiego.

  Większe utrudnienia na trasie W-Z rozpoczną się 4 listopada. Na razie kierowcy mają do dyspozycji o jeden pas mniej na al. Piłsudskiego (w kierunku Widzewa) między Piotrkowską a Sienkiewicza. Drogowcy zajęli go by wywozić zdemontowane szyny. - W przyszłym tygodniu o jeden pas zostanie zawężona południowa nitka al. Mickiewicza tuż przy Włókniarzy - mówi Jakub Oczkowski, dyrektor kontraktu z firmy Mosty - Łódź.

  Natomiast w połowie tygodnia powinny się skończyć prace na odcinku Kościuszki - Wólczańska związane z usuwaniem starej magistrali wodociągowej. - Przeniesiemy się potem na odcinek Wólczańska - Gdańska, ale nie będziemy już zajmować jezdni - mówi Jakub Oczkowski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny