Budowa Trasy W-Z. Przedsiębiorcy nie chcą parku maszyn pod...

  Budowa Trasy W-Z. Przedsiębiorcy nie chcą parku maszyn pod firmami

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budowa Trasy W-Z. Przedsiębiorcy nie chcą parku maszyn pod firmami
  1/2
  przejdź do galerii
  Parking pełen spychaczy i koparek oraz kontenery, w których powstanie m.in. jadalnia dla drogowców. Wszystko ogrodzone płotem i pod ochroną. Taki obiekt, zwany parkiem maszyn, powstanie wzdłuż al. Piłsudskiego między Piotrkowską a Urzędem Marszałkowskim. Przedsiębiorcy, którzy mają w sąsiedztwie firmy, są oburzeni planami Zarządu Dróg i Transportu.
  Z przedsiębiorcami, obawiającymi się utraty klientów przez brak dojazdu do ich firm, spotkali się we wtorek radni z Klubu "Łódź 2020", w tym przewodnicząca Rady Miejskiej.

  - Jestem przerażona, że zamiast dbać o przedsiębiorców, dokładamy rękę do ich bankructwa - mówi Joanna Kopcińska, przewodnicząca. - W pobliżu parku maszyn, który ma powstać między Piotrkowską a Sienkiewicza, jest przecież sześćdziesiąt podmiotów, które dają pracę.

  Jednym z nich jest Jerzy Stejskał, prowadzący biuro podróży. Jego firma zostanie kompletnie zasłonięta przez park maszyn, podobnie jak księgarnia Bożeny Grabowskiej.

  - Rozumiem, że maszyny muszą gdzieś stacjonować, ale po tych dwóch latach mojej firmy już nie będzie. Zrobiłam baner, żeby księgarnia była widoczna z drugiej strony Piłsudskiego. Teraz nikt go nie zauważy - zaznacza pani Bożena.

  Co gorsza, nikt oficjalnie nie poinformował handlowców o lokalizacji parku maszyn. Gdy radna Iwona Boberska zapytała przedstawiciela ZDiT, dlaczego nie zorganizowano w tej sprawie konsultacji, usłyszała...

  - Nie konsultowaliśmy do tej pory spraw związanych z zapleczem - podkreśla Sławomir Mikołajczyk, naczelnik wydziału projektów kluczowych w ZDiT.

  Park maszyn ma się zaczynać tuż przy Piotrkowskiej, w pobliżu przejścia podziemnego. To tam staną kontenery. Między ścianą frontową budynku przy ul. Piotrkowskiej 152 a zapleczem drogowców powinno zostać około 5 m. Dalszy odcinek do urzędu będzie parkingiem dla maszyn.

  CZYTAJ TEŻ: Budowa Trasy W-Z: Maszyny zaparkują pod biurami i sklepami

  Łodzianom pozostanie 35 miejsc parkingowych. Dla urzędników przewidziano 20.

  - Wstępnie zaplecze miało się ciągnąć od Piotrkowskiej do Sienkiewicza, ale po naszym wniosku jego teren ograniczono prawie o połowę - mówi Mikołajczyk.

  O ile urzędnicy widzą to rozwiązanie w samych superlatywach, o tyle przedsiębiorcy w ogóle nie chcą parku maszyn pod firmami. Proponują, by przenieść go na parking pod Infosyssem. Jednak przedstawiciel ZDiT nie brał we wtorek pod uwagę takiego rozwiązania.

  - Za zapleczem między Piotrkowską a Urzędem Marszałkowskim przemawia dostępność terenu i bliskie sąsiedztwo budowy - wylicza Mikołajczyk.

  Takie argumenty nie przekonały jednak ani przedsiębiorców ani radnych. Dlatego na wniosek radnego Łukasza Magina drogowcy mają przygotować analizę SWOT wszystkich możliwych miejsc, gdzie mogłoby powstać zaplecze wykonawcy trasy W-Z. Powinna być ona zaprezentowana na środowej sesji.

  CZYTAJ WSZYSTKO O BUDOWIE TRASY W-Z NA DZIENNIKLODZKI.PL/TRASAWZ I NA FACEBOOKU

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (33)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przedsiębiorcy m...y w kubeł i cieszyć się ze za 2 lata będzie ładnie!

  loki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

  Niech ci przedsiębiorcy nie będą tacy hop-siup! A niby gdzie te maszyny mają parkować? na dachach okolicznych domów?? Albo codzień przejeżdżać przez miasto by dotrzec na miejsce pracy robiąc przy...rozwiń całość

  Niech ci przedsiębiorcy nie będą tacy hop-siup! A niby gdzie te maszyny mają parkować? na dachach okolicznych domów?? Albo codzień przejeżdżać przez miasto by dotrzec na miejsce pracy robiąc przy tym jeszcze większe korki??zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  za 2 lata część może już nie żyć

  czx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  obywatelu od kubła.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eee tam

  koyot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Spokojnie, jak poupadają znaczycie ze interes i tak był lichy, na ich miejsce powstanie nowy z nowymi miejscami pracy i będzie dobrze. Tylko dla zdrowia dla gospodarki miejskiej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pust wsegda budet Socjalizm! Oust vsegda budet ZDiT! On tolko praw!!!

  Anty-Dyktator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Ktoś z tego Urzędu ZDiT ma fajne poglądy. Spóźnił się paręnaście lat ale dalej wali hasła socjalistyczne i komuny!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re : anty

  :-)) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Cytat:
  czytam tekst raz, potem drugi raz ... i nie moge wyjść z podziwu nad poziomem intelektu autora. Przypomina mi sie stary kawał z PRL ... dlaczego nie ma u nas butow bo w USA bija Murzynów....rozwiń całość

  Cytat:
  czytam tekst raz, potem drugi raz ... i nie moge wyjść z podziwu nad poziomem intelektu autora. Przypomina mi sie stary kawał z PRL ... dlaczego nie ma u nas butow bo w USA bija Murzynów. Zamiast napisać cosik roządnego bełkot skrzyżowania tekstu narodowców i IPN. A co ma to ( przebudowa ) z towarzyszami nic poprostu nic. Autor jest jak w piosence mniej niz zero.


  oczywiście gdyby AUTOR nie spokojnie relacjonowal, a, pod niebiosy wychwalał złotoustego, to by na bank zasługiwał na świetlisty owal :))) hahahaha.
  Zenada Stepień, zenada.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hilton

  WIKING (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  1 wersja : A może tak na terenie niewybudowanego Hiltona. Przecież termin wybudowania minął i teren stoi pusty .Dzierżawa tego terenu jest w ramach odszkodowania za niewybudowanie hotelu.Umowa...rozwiń całość

  1 wersja : A może tak na terenie niewybudowanego Hiltona. Przecież termin wybudowania minął i teren stoi pusty .Dzierżawa tego terenu jest w ramach odszkodowania za niewybudowanie hotelu.Umowa była podpisana i nie spełniła warunków czyli jest to teren miast.
  2 wersja : Pasaż schillera -tam jest dużo urzędniczych samochodów i blisko Mickiewicza tam postawić parking sprzętu budowlanego :-)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pan NIta i P. Stępień zawsze

  Westa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

  siedzieli na państwowych pensyjkach, nigdy nie stworzyli zadnejgo podmiotu gospodarczego, ani zadnego miejsca pracy i szokuje że nie potrafią uszanować tych, którzy nie tylko samodzielnie i ciężko...rozwiń całość

  siedzieli na państwowych pensyjkach, nigdy nie stworzyli zadnejgo podmiotu gospodarczego, ani zadnego miejsca pracy i szokuje że nie potrafią uszanować tych, którzy nie tylko samodzielnie i ciężko pracuja na swoje zarobki, ale i daja jeszcze innym miejsca pracy,
  Ci panowie jedynie potrafią kłapać ozorem ( oprócz Nity Oczywiście:))) i nieudolnie szastać publicznymi ( naszymi) pieniędzmi na inwestycje, których nie chcemy.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dwie zżyte ze sobą zadufane w sobie kreaturki, których nie da się słuchać.

  ................... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  Jeszcze tylko rok, a może i krócej i będzie adijos.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj, nie wiadomo

  czx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  a może będzie lepszy stołek?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  adios

  Hiszpan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  "Adios" się mówi.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  kox (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Adios się pisze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przebudowa

  hohoho (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  żadna tam budowa - to jest PRZEBUDOWA, proszę nie manipulować czytelnikami!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ci od minusów chcą manipulowania czytelnikami

  hohoho (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  czy uważają, że dotąd trasy WZ nie było?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przecież Urząd Miasta w Łodzi nigdy nie dbał o przedsiębiorców!

  Mumik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

  Przecież Urząd Miasta w Łodzi nigdy nie dbał o przedsiębiorców! Oni w UMŁ mają tylko wizje, szalone pomysły jak wydawać duże pieniądze bez sensu. A przedsiębiorcy? O nich się nie dba- tylko...rozwiń całość

  Przecież Urząd Miasta w Łodzi nigdy nie dbał o przedsiębiorców! Oni w UMŁ mają tylko wizje, szalone pomysły jak wydawać duże pieniądze bez sensu. A przedsiębiorcy? O nich się nie dba- tylko podwyżki opłat, durne przepisy, ograniczenia dostępu itp. itd. Najlepszym przykładem jest Enkef przy Targowej, którego dręczą od wielu lat bo raz Cammerimage, raz droga pod dworzec. Firmy nie będą się rozwijać w Łodzi to będzie źle!!!! Ale tego urzędasy w Łodzi nie zrozumieją NIGDY!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Budowa...

  śmieszek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  Czy istnieje możliwość zamknięcia na czas remontu "przesławnego" Urzędu Marszałkowskiego? O ile byłoby luźniej w tamtej okolicy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  po co ta cała trasa w-z?

  Kamea (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

  Ja się głęboko zastanawiam, po co ta cała inwestycja?
  Moim zdaniem, miała by ona sens, gdyby na Widzewie istniały nadal zakłady przemysłowe, do których jeździli autami pracownicy.
  Wtedy...rozwiń całość

  Ja się głęboko zastanawiam, po co ta cała inwestycja?
  Moim zdaniem, miała by ona sens, gdyby na Widzewie istniały nadal zakłady przemysłowe, do których jeździli autami pracownicy.
  Wtedy transport osobowy byłby rozłożony, ale teraz...
  Tiry wypuścić na obwodnice i tyle.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Urzą Marszałkowski ma już parking w podziemiach budynku z wjazdem od Roosevelta

  Gawron (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19

  Po co im jeszcze te 20 miejsc - oddajcie je przedsiębiorcom

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A może tutaj?

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

  Można w tym miejscu. Nie wybudowali Hiltona to mogą użyczyć miejsce.
  51.759744,19.457111

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny