Część przedsiębiorców z Łódzkiego może zostać zwolniona z płacenia składek na ubezpieczenie społeczne i starać się o świadczenie postojowe

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, którzy działają w niektórych branżach i ucierpieli z powodu epidemii COVID-19, mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021, a także skorzystać ze świadczenia postojowego.Przepisy dotyczące świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek weszły w życie w tym tygodniu. Te rozwiązania znalazły się w najnowszej odsłonie tarczy antykryzysowej wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów.- Przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za grudzień 2021, a wniosek powinien trafić do ZUS do 28 lutego – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. - Do tego czasu przedsiębiorca musi też przekazać dokumenty rozliczeniowe za grudzień ubiegłego roku, chyba że jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów Aby skorzystać z pomocy należy spełnić określone warunki. Wskazane są one na stronie internetowej ZUS.Czytaj dalej
Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, którzy działają w niektórych branżach i ucierpieli z powodu epidemii COVID-19, mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021, a także skorzystać ze świadczenia postojowego.Przepisy dotyczące świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek weszły w życie w tym tygodniu. Te rozwiązania znalazły się w najnowszej odsłonie tarczy antykryzysowej wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów.- Przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za grudzień 2021, a wniosek powinien trafić do ZUS do 28 lutego – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. - Do tego czasu przedsiębiorca musi też przekazać dokumenty rozliczeniowe za grudzień ubiegłego roku, chyba że jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów Aby skorzystać z pomocy należy spełnić określone warunki. Wskazane są one na stronie internetowej ZUS.Czytaj dalej ZUS
Udostępnij:
Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, którzy działają w niektórych branżach i ucierpieli z powodu epidemii COVID-19, mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021, a także skorzystać ze świadczenia postojowego.

Przepisy dotyczące świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek weszły w życie w tym tygodniu. Te rozwiązania znalazły się w najnowszej odsłonie tarczy antykryzysowej wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów.

- Przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za grudzień 2021, a wniosek powinien trafić do ZUS do 28 lutego – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. - Do tego czasu przedsiębiorca musi też przekazać dokumenty rozliczeniowe za grudzień ubiegłego roku, chyba że jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów Aby skorzystać z pomocy należy spełnić określone warunki. Wskazane są one na stronie internetowej ZUS.

Kto może skorzystać?

WIADOMOŚCI Z ŁODZI

O zwolnienie z obowiązku opłacania składek za grudzień 2021 mogą wystąpić podmioty oznaczone następującymi kodami PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności): 56.30.Z - przygotowywanie i podawanie napojów (podklasa ta obejmuje m.in. dyskoteki serwujące głównie napoje), 93.29.A - działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, 93.29.Z - pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.

Postojowe maksymalnie sześć razy

Przedsiębiorcy z określonych branż mogą też otrzymać świadczenie postojowe maksymalnie sześć razy. Wniosek o to świadczenie można złożyć najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.

HOROSKOP NA NOWY ROK

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie