MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dofinansowanie do zbiorników na deszczówkę w wysokości do 6 tys. zł. Program Moja Woda prowadzony przez WFOŚiGW w Łodzi FILM

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Wideo
od 16 lat
Nawet do 6 tys. zł dotacji na przechowywanie deszczówki można otrzymać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja programu Moja Woda.

Program Moja Woda w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozpoczął w ubiegłym tygodniu nabór wniosków do programu Moja Woda. To szansa na pieniądze dla mieszkańców domków jednorodzinnych, którzy chcą zatrzymywać deszczówkę i wykorzystywać ją gospodarczo. Jeśli przeprowadzą w tym celu inwestycję, mogą liczyć na dofinansowanie.

Dotacja z programu Moja Woda może pokryć do 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji i mieścić się w granicach 1,6 tys. - 6 tys. zł. Najniższa kwota (1,6 tys. zł) przysługuje dla inwestycji o wartości 2 tys. zł, najwyższa (6 tys zł) dla inwestycji od 7,5 tys. zł w górę. Dotację mogą otrzymać właściciele, wieczyści użytkownicy i dzierżawcy jednorodzinnych budynków mieszkaniowych, którzy nie korzystali jeszcze z programu Twoja Woda.[/cyt

- Może to być każdy zbiornik, który gromadzi wody deszczowe, możemy wykorzystać staw, oczko wodne, do którego spływa woda deszczowa z rynien lub powierzchni utwardzonych - wyjaśnia Michał Szafraniec, który zajmuje się programami unijnymi i klientami indywidualnymi w WFOŚiGW w Łodzi.

Dofinansowane może być też tworzenie zbiorników podziemnych, naziemnych, ich modernizacja lub budowanie nowych instalacji. Zbiorniki zbudowane w ramach finansowanej inwestycji muszą mieścić co najmniej 2 tys. litrów deszczówki.

Budżet programu dla województwa łódzkiego wynosi 4,1 mln zł, liczba udzielonych z tego dotacji zależeć będzie od wysokości wnioskowanych kwot. Dofinansowanie może dotyczyć inwestycji wykonanych w terminie od 1 stycznia 2023 do 30 czerwca 2024.

od 16 lat

Pytania dotyczące programu można zadawać pod numerem tel. 42 207 14 80, wnioski należy złożyć w dwóch wersjach: przez formularz na stronie portal.wfosigw.lodz.pl oraz w wersji papierowej w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi lub przez platformę ePUAP.

Mieszkańcy Łódzkiego składają wnioski już od 3 sierpnia, a zainteresowanie jest bardzo duże. Do poniedziałku wpłynęło już 150 wniosków. W poprzednich edycjach w województwie łódzkim dofinansowanych zostało około 900 instalacji, najwięcej w samej Łodzi.

Do korzystania z programu Moja Woda zachęcali w poniedziałek (7 sierpnia) w siedzibie WFOŚiGW parlamentarzyści z Łódzkiego.

- Poprzednia edycja była bardzo dobrze odebrana przez właścicieli domków jednorodzinnych - mówił poseł Marek Matuszewski (PiS). Zaznaczał, że oprócz oszczędzania zasobów wody dzięki programowi podlewanie ogródków może być darmowe.

Natomiast senator Maciej Łuczak (PiS) ocenił, że także ta edycja będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki