Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziś ostatni dzień głosowania na Przeplatankę - Muzeum Pamiątek ŁKS Łódź

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Tak prezentuje się historyczna tablica Łódzkiego Klubu Sportowego
Tak prezentuje się historyczna tablica Łódzkiego Klubu Sportowego Fot. Ze zbiorów Jacka Bogusiaka
Dziś kończy się głosowanie kibiców ŁKS na projekt wpisany do Budżetu Obywatelskiego - „Przeplatanka” - Muzeum Pamiątek Łódzkiego Klubu Sportowego.

2 października wystartowało głosowania na zadanie Budżetu Obywatelskiego 2023/24. Ludzie związani z ŁKS, sportowcy, działacze głosowali na projekt o numerze LO15 i nazwie „Przeplatanka” - Muzeum Pamiątek Łódzkiego Klubu Sportowego.
Do 16 października można było głosować w siedzibie Biura Aktywności Miejskiej, natomiast w systemie elektronicznym można głosować do 31 października.
Trzeba wejść na budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie-2023-2024/glosowanie.php?IdLink=1086.
Projekt do Budżetu Obywatelskiego zgłosiły osoby działające w Grupie Ełkaesiak, zajmujące się pielęgnowaniem historii ŁKS oraz osoby z Koła Seniorów ŁKS.

Obie grupy aktywnie działają przy powstaniu projektu i robią wiele, by go zrealizować - mówi Jacek Bogusiak, kustosz tradycji ŁKS. - Członkowie Grupy Ełkaesiak i Koła Seniorów ŁKS przygotowali i kolportują tysiące ulotek informacyjnych o projekcie. Zrekonstruowali i odnowili wiele historycznych elementów ze starego stadionu ŁKS. Przy pomocy specjalistycznych środków czyszczących konserwacji poddawane są kolejne stare puchary i różne nagrody.

W etapie przygotowawczym do powstania Muzeum Pamiątek Łódzkiego Klubu Sportowego wiele zrobili m.in.: Tadeusz Marczewski, Maciej Galja, Paweł Pędzicki, Kamil Stępniak, Ryszard i Jerzy Florczakowie, Piotr i Łukasz Teodorczykowie, Arek Walas. Dużą pomoc wykazali w tej kwestii właściciel ŁKS Tomasz Salski i dyrektor Michał Frontczak.
Przez lata wiele pamiątek ŁKS zgromadził Jacek Bogusiak, który wierzy, że już niedługo będzie na stadionie ŁKS miejsce, gdzie będzie można pokazać owe eksponaty i udostępnić je wszystkim kibicom.

Dzięki uprzejmości Jacka Bogusiaka na naszej stronie internetowej (dzienniklodzki.pl) prezentujemy tylko ułamek z wielkiego zbioru pamiątek zdobytych przez sportowców ŁKS przez 115 lat działalności. Prezentujemy m.in. tablicę informacyjną, która była przymocowana przed wejściem do sekretariatu klubu przy ul. Piotrkowskiej.

W Muzeum ŁKS znajdzie się miejsce na historyczny i znany z łódzkich ulic Słup ogłoszeniowy. Na nim były wywieszane różne plakaty i ogłoszenia. Aktywiści z Grupy Ełkaesiak posegregowali, posklejali, odświeżyli ponad 100 starych afiszów ze zbiorów Jacka Bogusiaka. Najciekawsze, najbardziej oryginalne z różnych okresów będą prezentowane na słupie ogłoszeniowym w Muzeum ŁKS. Pozostałe będą pokazywane w specjalnej kabinie Fotoplastikonu.

Aktywiści z ŁKS wydrukowali i rozdali w szkołach około 23.5 tys. sztuk ulotek. Były piłkarz ŁKS Sławomir Krawiec, kibice Tadeusz Marczewski, Maciej Galja, Jerzy Leszczyński wyłożyli fundusze na następne inicjatywy. Apelujemy do wszystkich sympatyków ŁKS, głosujcie w Budżecie Obywatelskim na Przeplatankę - Muzeum ŁKS.
Warto jeszcze dziś, ostatniego dnia zagłosować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki