Emerytka musi zapłacić ponad 800 zł kary

  Emerytka musi zapłacić ponad 800 zł kary

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Janina Kukiełka z Łodzi ma 97 lat, niewielką emeryturę i ponad 800 złotych kary do zapłacenia firmie Orange (dawnej Telekomunikacji Polskiej) za zerwanie umowy. Kobieta uważa, że została oszukana przez konsultanta innej firmy - TelePolska.
  Emerytka musi zapłacić ponad 800 zł kary

  ©123RF

  Była pewna, że podpisuje aneks do umowy z dotychczasowym operatorem, tymczasem zmieniła firmę. Dawny dostawca usług obciążył ją karą. Po naszej interwencji jest szansa, że emerytka rozwiąże umowę bez kary.

  Jak zaznacza Grzegorz Michalak, którego żona opiekuje się panią Janiną, kobieta ma poważne kłopoty ze wzrokiem i słuchem.

  - Wszystko odbyło się w marcu, ale z żoną dowiedzieliśmy się o tym niedawno - mówi Grzegorz Michalak. - Osoba, która zadzwoniła do pani Janiny, tłumaczyła, że jest to oferta związana z Dniem Kobiet. Abonament miał być znacznie tańszy. Pani Janina się na to zgodziła, podpisała dokumenty, przy czym dokładnie nie widziała co podpisuje, gdyż bardzo słabo widzi.


  Kłopot zaczął się, gdy firma Orange naliczyła ponad 800 złotych za wcześniejsze zerwanie umowy. Pan Grzegorz z żoną skontaktowali się z Orange i usłyszeli, że jeżeli klientka wróci do nich, to kara zostanie anulowana. Sęk w tym, że wówczas karę będzie miała prawo naliczyć TelePolska.

  Przedstawiciele TelePolska, powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych, nie chcą komentować sprawy klientki. Antoni Styrczula, rzecznik prasowy operatora, tłumaczy, że za pozyskiwanie nowych klientów, odpowiadają firmy zewnętrzne.

  - Od czasu do czasu otrzymujemy skargi na ich funkcjonowanie od abonentów - zaznacza Styrczula. - Każdy sygnał o ewentualnych nieprawidłowościach jest szczegółowo badany przez nasz dział audytu zewnętrznego. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, TelePolska sp. z o.o. stosuje sankcje oraz zleca wdrożenie procedur naprawczych.

  Każda skarga jest rozpatrywana indywidualnie. Tak też stało się w przypadku pani Janiny. Pracownicy TelePolski zdecydowali, że rozwiążą z nią umowę przed czasem i nie naliczą kary. Emerytka będzie mogła więc wrócić do Orange. W firmie Orange dowiedzieliśmy się, że pani Janina mogłaby znów być ich klientką, a kara mogłaby być anulowana.

  - Najważniejsze jest, aby klientka poprosiła operatora alternatywnego o pismo z informacją, że odstępują od umowy bez naliczania kary - mówi Maria Piechocka z biura prasowego Orange Polska. - Do czasu uruchomienia usługi, możemy wstrzymać windykację, a potem anulować karę.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wydaje mi się

  kontr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  że tacy cwaniacy i oszuści powinni być ścigani z urzędu w obronie obywatela .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tan Antoni Styrczula to niezły macher katolicko-komuszy. TelePolska to zwyczajni oszuści.

  pastor Szurubura (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 8


  Wikipedia o nim pisze tak:
  Antoni Styrczula (ur. 1956) – polski dziennikarz prasowy i radiowy, doradca, w latach 1996–1998 rzecznik prasowy prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
  Studiował na...rozwiń całość


  Wikipedia o nim pisze tak:
  Antoni Styrczula (ur. 1956) – polski dziennikarz prasowy i radiowy, doradca, w latach 1996–1998 rzecznik prasowy prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
  Studiował na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie. Przez kilkanaście lat pracował jako dziennikarz. Pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika "Życie Chrześcijańskie w Polsce" (1984–1988), od 1990 pracował w Radiu Solidarność, a od 1991 w Radiu Wolna Europa. Od 1994 do 1996 zajmował stanowisko dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej. W 1996 Aleksander Kwaśniewski powierzył mu funkcję swojego rzecznika prasowego[1]. Został odwołany w 1998, w związku z wykorzystaniem wizerunku prezydenta w reklamie jednej z firm meblarskich[1], na co zgodę miał przekazać właśnie Antoni Styrczula[2].
  Był następnie redaktorem naczelnym miesięcznika "Home&Market", prezesem Radia dla Ciebie oraz prezesem Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych[1]. Prowadził program publicystyczny W cztery oczy w Naszej TV. Później związany z branżą konsultingową w zakresie public relations. W 2006 założył własną firmę doradczą[3], został też rzecznikiem prasowym przedsiębiorstwa TelePolska.
  A sama firma Telepolska S.A.? Też niezły przekręt!
  Na facebooku ludzie się skrzyknęli do obrony przed tymi oszustami i założyli stronę:
  https://www.facebook.com/events/370771619618539/
  piszą tam:
  „TelePolska to kant jakich mało - ufundujmy im JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA!
  W rzeczywistości - jest to podmiot, którego modelem biznesowym jest żerowanie na łatwowierności starszych ludzi, którzy rozmawiając przez telefon z konsultantem (podającym się za przedstawiciela TPSA, a jakże) zgadzają się na podpisanie niekorzystnej dla siebie umowy 'świadczenia usług'. Nabywca nigdy nie otrzymuje kopii umowy, ani żadnych usług. TPSA uświadamia (telefonicznie) każdego klienta z osobna, że umowa nie ma żadnego ekonomicznego sensu i że jest próbą wyłudzenia przez znaną z tego typu praktyk firmę. Czas na wymówienie umowy bez konsekwencji jest jednak ograniczony do 10 dni od 'podpisania umowy' (który to moment jest tematem na odrębny kawałek tekstu, szczegóły w komentarzach do załączonego na dole linku). Mimo terminowego wypowiedzenia umowy, TelePolska rości sobie prawo do wystawiania faktur z 'opłatą wyrównawczą' w wysokości.. uwaga.. ~372zł!!
  Tylko w mojej rodzinie na ten numer dały się już naciąć moja mama i babcia, wiem o dziesiątkach innych osób, skala tego oszustwa jest zatem ogromna!

  Co ciekawe - firma zajmująca się windykacją roszczeń TelePolski ma ten sam adres co rzeczona firma.. Brzmi jak wał od A do Z? Nie, wszak 'jesteśmy przeca legalnie działającą firmą'.

  W przygotowaniu jest pozew zbiorowy przeciwko TelePolsce, w międzyczasie jednak wypadałoby zrobić wszystko, aby szybko ukrócić ten lipny proceder.
  UKE i UOKiK już wiedzą o sprawie, czas na UWAGA! TVN i tego typu media.

  Podajcie dalej, koniecznie przekażcie dziadkom i rodzicom..

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prokuratura - do roboty !

  Aldona R. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

  Utrapienie z tymi staruszkami - podpisują wszystko co im się podetknie.
  I żadne tumaczenia nie pomagają.
  A hieny tylko grasują po takich ludziach. Skąd oni mają dane, że naciągają tylko staruszków?

  Zdjęcie autora komentarza
  Antoni Styrczula.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Styrczula

  Przeczytajcie. Aż się cieplej na sercu robi!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TelePolska

  juz kiedyś byli w innej firmie tzw Długie rozmowy? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 7

  Ciekawa ta firma. Rżną abonentów na niewiedzy. No cóż najłatwiej zaatakować staruszka i tutaj nie maja skrupułów. Dla mnie takie firmy to po prostu Złodzieje.
  Cennik absolutnie niekorzystny....rozwiń całość

  Ciekawa ta firma. Rżną abonentów na niewiedzy. No cóż najłatwiej zaatakować staruszka i tutaj nie maja skrupułów. Dla mnie takie firmy to po prostu Złodzieje.
  Cennik absolutnie niekorzystny. Nawet nie potrafią go ujawnić na stronie bezpośrednio tylko trzeba pliki pobierać i analizować. Komu to potrzebne? Może czas wprowadzić jakiś obowiązek zamieszczania CZYTELNYCH cenników na stronach internetowych telekomów, bez odsyłaczy i gwiazdek.
  A tych złodziei trzeba tępić.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Takie mają praktyki...

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 9

  Zamotają człowieka przez słuchawkę. Mówisz im: "nie, dziękuję - posiadam już jedną umowę to po co mi drugi tel?" - Odpowiedź pani konsultant: Dla znajomych. Pogięło ją? Jeszcze będę płacił drugi...rozwiń całość

  Zamotają człowieka przez słuchawkę. Mówisz im: "nie, dziękuję - posiadam już jedną umowę to po co mi drugi tel?" - Odpowiedź pani konsultant: Dla znajomych. Pogięło ją? Jeszcze będę płacił drugi abonament, żeby znajomemu dać telefon. A telefon to jedyne 1zł + abonament 60zł na 24 miesiące ;/zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  az sie we mnie gotuje

  wsciekly (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 7

  wrrrrrr obsrani akwizytorzy :/

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny