Finał SZLACHETNEJ PACZKI. To był weekend pełen cudów

Materiał informacyjny
9-10 grudnia. Dwa dni, które zmieniły Polskę na lepsze. Finał SZLACHETNEJ PACZKI, podczas którego wolontariusze przekazali pomoc przygotowaną przez darczyńców prawie dwudziestu tysiącom rodzin w potrzebie. Finał SZLACHETNEJ PACZKI odbył się w całej Polsce. Największe paczkowe magazyny znajdowały się w Krakowie, w namiocie przy Galerii Kazimierz i w Warszawie, w Szkole Podstawowej nr 132.

Finał SZLACHETNEJ PACZKI, który odbywa się co roku na początku grudnia, nie przez przypadek nazywany jest WEEKENDEM CUDÓW. Przez te dwa dni w całej Polsce się działy niesamowite historie. Wzruszenia, emocje, wspaniałe chwile. Darczyńcy dostarczający paczki do magazynów, wolontariusze przekazujący je rodzinom, dziesiątki tysięcy osób bezinteresownie zaangażowanych w mądrą pomoc. Tak SZLACHETNA PACZKA tworzy historie i wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze.

„Magazyny medialne” w Krakowie i w Warszawie

Najwięcej działo się w Krakowie i w Warszawie. W tych dwóch miastach zlokalizowane były nasze „magazyny medialne”. Oprócz tego, że były one magazynami rejonów, do których darczyńcy mogli przywozić paczki, zaprosiliśmy do nich przedstawicieli mediów i nasze gwiazdy. W Krakowie, w namiocie ustawionym przy Galerii Kazimierz (ul. Podgórska 34) były z nami – oprócz darczyńców i wolontariuszy – także dzieci-podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI oraz aktor Mateusz Janicki. Z kolei w Warszawie, w magazynie w Szkole Podstawowej nr 132 (ul. Grabowska 1) odwiedził nas Hubert Urbański i jego przyjaciele, Anita Werner, Marta Kuligowska, Jan Kępiński, Aleksandra Konieczna, z którymi wspólnie przygotował paczkę, a także min. Joanna Kulig i Agata Kulesza.

Cała Polska ma tę moc

W WEEKEND CUDÓW magazyny PACZKI warto było odwiedzić jednak w całej Polsce. Wszędzie bowiem w nich tętniła dobra energia, wytwarzana przez wszystkich, których łączy PACZKA.

XVII edycja SZLACHETNEJ PACZKI

SZLACHETNA PACZKA to to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

W tym roku ok. 11 tys. wolontariuszy odwiedziło 35 tys. rodzin. Blisko 20 tys. z nich zostało włączonych do projektu. To ludzie, którzy żyją w niezawinionej biedzie i bohatersko walczą o to, by się z niej wyzwolić. PACZKA pomaga im w tym, by zaczęli sobie samodzielnie radzić. To dla tych rodzin dziesiątki darczyńcy całej Polski przygotowali paczki z dedykowaną pomocą. Wśród nich znaleźli się m.in. piłkarze reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim i trenerem Adamem Nawałką na czele, narodowa drużyna skoczków narciarskich z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem, złoci medaliści olimpijscy, Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, wicepremier Mateusz Morawiecki i tysiące innych osób.

PACZKA po finale

SZLACHETNA PACZKA działa przez cały rok. WEEKEND CUDÓW to kulminacyjny moment, ale na nim nie kończy się mądra pomoc, którą niosą wolontariusze. Od tegorocznej edycji standardem w projekcie są minimum dwa kolejne spotkania, które wolontariusze odbędą z rodzinami już po przekazaniu im paczek z pomocą. Po to, by być z nimi, wspierać je i pomagać im, jak samodzielnie radzić sobie w życiu, realizując nowatorskie projekty takie jak PACZKA Biznesu, PACZKA Seniorów, PACZKA Lekarzy czy PACZKA Prawników.

O tym, jak działa PACZKA, i jak można pomagać nie tylko przez jeden weekend, przeczytaj koniecznie na www.szlachetnapaczka.pl. Ty też możesz pomóc czynić cuda.

Autor: Joanna Urbaniec

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Finał SZLACHETNEJ PACZKI. To był weekend pełen cudów - Dziennik Polski

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki