Hanna Zdanowska podejrzana o wyłudzenie kredytu

  Hanna Zdanowska podejrzana o wyłudzenie kredytu

  Matylda Witkowska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Hanna Zdanowska w prokuraturze w Gorzowie składała wyjaśnienia w związku z zarzutem postawionym prezydent Łodzi i jej rodzinie. Prezydent Zdanowska mówi, że działania prokuratury dotyczą 2009 roku i nie mają nic wspólnego z jej prezydenturą.
  Hanna Zdanowska, podejrzana o wyłudzenie kredytu

  Hanna Zdanowska, podejrzana o wyłudzenie kredytu

  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, była w piątek 18 listopada przesłuchiwana w gorzowskiej prokuraturze.

  Prokuratura gorzowska postawiła prezydent Łodzi zarzut uzyskania kredytu w oparciu o nierzetelne dokumenty. Chodzi o dwa kredyty: na zakup mieszkania i działki w Łodzi na łączną kwotę około 700 tys. zł, które prezydent Łodzi wzięła razem ze swoim partnerem.

  Jak tłumaczy prokurator Roman Witkowski, rzecznik prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim dokument przedstawiany przy braniu kredytu był „nie do końca prawdziwy”. - Jest to forma wyłudzenia kredytu – wyjaśnia prokurator.

  Za uzyskanie kredytu w oparciu o nierzetelne dokumenty grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.


  Prezydent Łodzi odniesie się do zarzutów podczas konferencji prasowej zapowiedzianej na piątek na godz.17.

  - Zaznaczam, że działania prokuratury dotyczą 2009 roku i nie mają nic wspólnego z prezydenturą Hanny Zdanowskiej - podkreśla Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi.

  Czytaj również wywiad z prezydent Łodzi: Grozili mi, kiedy walczyłam z wyłudzaniem kamienic [ROZMOWA]

  Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim zajmuje się sprawą prezydent Zdanowskiej od wiosny 2016 roku. Prokuratura poinformowała w piątek, że wobec podejrzanej nie stosowano żadnych środków zapobiegawczych. W trakcie przesłuchania nie przyznała się do zarzutów i odmówiła wyjaśniań.

  AKTUALIZACJA: Jak ogłosiła w piątek po południu gorzowska prokuratura, Hanna Zdanowska oraz Włodzimierz G. w 2008 i w 2009 roku wzajemnie kupowali od siebie nieruchomości. Zdaniem prokuratury aby Włodzimierz G. mógł otrzymać kredyt w wysokości 200 tys. zł na kupno mieszkania od Zdanowskiej ta potwierdziła umową przedwstępną i aktem notarialnym wcześniejsze otrzymanie od niego 50 tys. zł tytułem zaliczki. Zdaniem prokuratury Zdanowska potwierdziła tymi dokumentami nieprawdę. A pieniądze te stały się wymaganym przez bank wkładem własnym.

  Rok później para przeprowadziła transakcję odwrotną. Hanna Zdanowska postanowiła kupić zabudowaną działkę od Włodzimierza G. Chciała na jej kupno otrzymać 500 tys. zł kredytu. W tym celu zdaniem prokuratury „złożyła nieprawdziwe oświadczenie o wcześniejszej zapłacie sprzedającemu Włodzimierzowi G. części ceny w kwocie 150.000 złotych”. Oświadczenie to „zapewniało o wniesieniu wkładu własnego, warunkującego udzielenie i wypłatę kredytu, czym działała na szkodę banku”.

  - Wobec podejrzanej nie stosowano żadnych środków zapobiegawczych, sama stawiła się na wezwanie. W trakcie przesłuchania nie przyznała się do zarzutów i odmówiła wyjaśniań – informuje Roman Witkowski. -Trwają dalsze czynności, o których dla dobra śledztwa informacje nie będą udzielane do czasu jego zakończenia – dodaje.

  Sprawa do prowadzenia prokuraturze gorzowskiej została przekazana 24 lutego 2016 postanowieniem Prokuratora Generalnego. Od dnia 22 marca 2016 r. prowadzone jest śledztwo.

  Zdaniem prawnika Hanny Zdanowskiej nie jest prawdą, że prezydent usłyszała zarzuty wyłudzenia kredytu.

  - Takiego zarzutu nikt jej nie postawił i taka sytuacja nie miała miejsca – mówi Bartosz Tiutiunik. - Konstrukcja zarzutu przedstawiona przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie opiera się na swoistej interpretacji oświadczeń złożonych zarówno przez panią prezydent jak i jej partnera co do wniesienia bądź nie wniesienia tzw. udziału własnego przy składaniu wniosku kredytowego przy ubieganiu się o kredyt – wyjaśnia.

  Na następnej stronie: komunikat Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (93)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no proszę

  Krzysiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  To są stalinowskie metody, ale się ktoś natrudził żeby przeszukać wszystko co się da. Zdanowska musi być wyjątkowo czysta skory tylko takie pierdoły dało się na nią znaleźć.
  Najbardziej ciekawi...rozwiń całość

  To są stalinowskie metody, ale się ktoś natrudził żeby przeszukać wszystko co się da. Zdanowska musi być wyjątkowo czysta skory tylko takie pierdoły dało się na nią znaleźć.
  Najbardziej ciekawi mnie jakie kanalie tym się zajmowały, komu się chciało, kto przerył tony papierów. Trzeba , zapamiętać kto to był a w 2019 roku trzeba będzie tych ludzi rozliczyć.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy wiadomo w jakim banku był udzielony kredyt, bo to może wiele wyjaśnić

  gdy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  to jest ukrywane przed mieszkańcami Łodzi, a Pani płacze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no proszę

  ma lepkie łapska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

  razem ze swoim gachem, czyli takim, który ją puka, ukradli kasę! a teraz będzie udawać głupią!
  wsadzić do pierdla.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odpowiedź dla gościa z lepkimi łapiskami

  Karolinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Musisz być bardzo tępy i mieć problemy z kojarzeniem faktów. Kredyty zaciągnięte przez Panią Prezydent i jej partnera zostały w całości spłacone. Zajmij się swoim ministrem Szyszką z PiS który...rozwiń całość

  Musisz być bardzo tępy i mieć problemy z kojarzeniem faktów. Kredyty zaciągnięte przez Panią Prezydent i jej partnera zostały w całości spłacone. Zajmij się swoim ministrem Szyszką z PiS który świadomie zataił posiadanie nieruchomości o wartości ponad 0,5 mln złotych a jest nadal ministrem w rządzie pis.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  .... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  w ciągu 5 lat zadłużenie Łodzi wzrosło z 1,3 mld. do 2,8 mld. i ktoś to kiedyś będzie musiał oddać

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stalinowskie nauki

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

  Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie, miał mówić Andriej Wyszyński, stalinowski prokurator. Podwładni Ziobry wyznają tę samą zasadę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprawa się rypła!

  Z polesia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  No i sprawa się rypła,pewnie trzeba będzie beknąć.Kolesie nie POmogą a wręcz przeciwnie,POgrążą

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Udowodnić to po pierwsze

  Stanisław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Wyprowadzić - nie kombinować , nie oczerniać !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeśli ma pokrycie spłaty kredytów i leczenia dochodami

  brrrum (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

  to jest górą. Ale jeśli wydała więcej niż zarobiła - to może mieć problem. Szarego człowieka urząd skarbowy "ścignie" za kupno starego samochodu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Geszefcik

  Id (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Teraz czas na marszałka Stępnia

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kredyty Zdanowskiej

  Jaga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 12

  Nie rozumiem w czym problem.Przeciez banki przed udzieleniem kredytu sprawdz**y wnioski i nie mialy zastrzezen.Kredyty nudzielono, Pani Prezydent je splacila i teraz po 8 latach prokuratura...rozwiń całość

  Nie rozumiem w czym problem.Przeciez banki przed udzieleniem kredytu sprawdz**y wnioski i nie mialy zastrzezen.Kredyty nudzielono, Pani Prezydent je splacila i teraz po 8 latach prokuratura doszukuje sie oszustwa? Czy dlatego, ze coraz glosniej wszyscy mowia ze w nastepnych wyborach ma zapewniona nastepna kadencje? PiSowi z**! Moze Pan Tomaszewski ma chrapke na to stanowisko albo Pan Kropiwnicki.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prezydent Łodzi

  maria (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Przecież zdanowska i jej kumple są na specjalnych "prawach".Linda chyba miał rację.Społeczeństwo łódzkie częściowo naiwne, albo zastraszone.Zamiast prowadzić dzieci na wątpliwej jakości marsz,...rozwiń całość

  Przecież zdanowska i jej kumple są na specjalnych "prawach".Linda chyba miał rację.Społeczeństwo łódzkie częściowo naiwne, albo zastraszone.Zamiast prowadzić dzieci na wątpliwej jakości marsz, trzeba było zaprowadzić je do Muzeum Włókiennictwa, gdzie miała miejsce impreza Salon Ciekawej Książki.Poza tym z dala od polityki. Śmierdzi tym wzajemnym opluwaniem.zwiń

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny